[film] XXIX Dni Pruszcza Gdańskiego 2018

XXIX Dni Pruszcza Gdańskiego Zakończone ale ta ostatnia niedziela na długo zostanie w sercach wszystkich mieszkańców. Rozpoczęła się z wysokiego sportowego c. Trasa biegnąca przez pruszczańską obwodnicę i 3 kategorie wiekowe a jako wisienka na torcie coś dla najtwardszych pół maraton.

źródło Północna.tv


[Archiwalne]

Program Dni Pruszcza Gdańskiego 2018!

W tym roku najważniejszymi dniami dla Pruszcza Gdańskiego będą 15, 16 i 17 czerwca. Będzie to weekend XXIX Dni Pruszcza Gdańskiego.

Rok 2018 jest Rokiem Tożsamości Pruszcza Gdańskiego, dlatego obchody Święta naszego Miasta rozpoczną się już w piątek.

O godzinie 10.00 zapraszamy na Plac Jana Pawła II, gdzie będzie miało miejsce uroczyste posadzenie magnolii z okazji 10-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Następnie o godzinie 11:50 w Parku Pod Gruszą nastąpi odsłonięcie Ławeczki Przyjaźni Miast Partnerskich Hofheim am Taunus. Centralnym punktem tego dnia o godzinie 12.30 będzie Uroczysta sesja Rady Miasta z wręczeniem nagród laureatom konkursów. Popołudnie upłynie pod znakiem koncertu i spotkania w hali widowiskowo-sportowej ZSO 1, gdzie o 16:00 odbędzie się koncert Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański oraz Bal 10-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku (impreza zamknięta, wejście za okazaniem zaproszenia). Podsumowaniem pierwszego dnia świętowania będzie Msza Święta w intencji mieszkańców i miasta o godzinie 18:00 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

W sobotnie przedpołudnie swoje bramy otworzy 49. Baza Lotnicza, gdzie już o 9:00 uroczyście rozpocznie się święto 49 BLOT. W programie przewidziano m.in.: gry i zabawy dla dzieci, wystawy statyczne, grochówkę wojskową, apel wojskowy z uroczystą przysięgą wojskową żołnierzy II turnusu służby przygotowawczej, defiladę naziemną i powietrzną, pokaz skoków spadochronowych, dynamiczne pokazy umiejętności pilotażu statków powietrznych, pokazy naziemne dynamiczne policji, straży granicznej, straży więziennej oraz zawody mikrolotowe.

Od godziny 16:00 w sobotę w Roku Tożsamości Pruszcza Gdańskiego, muzyczną przygodę rozpoczniemy przeglądem talentów pruszczańskich Seniorów, którzy zaprezentują swoje umiejętności taneczno-wokalne na scenie głównej na Stadionie CKiS

O godzinie 16:30 zapraszamy na pokaz mody: retro, plażowej, wczasowej oraz wieczorowej, a później na wspólną gimnastykę w wykonaniu pruszczańskich seniorów. Tego wieczoru na scenie zaprezentuje się także Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie: „Taniec, śpiew, tabaka”. Podsumowaniem tej części programu obchodów święta naszego miasta będzie występ Chóru Uniwersytetu III Wieku i Zespołu tanecznego Uniwersytetu III Wieku

W muzycznym wieczornym bloku głównym, jako pierwszy na pruszczańskiej scenie zagości niesamowity i jedyny w swoim rodzaju projekt przygotowany specjalnie na tegoroczne obchody święta miasta, który tworzą: JACEK ZIELIŃSKI lider zespołu Skaldowie, MŁODZIEŻOWY CHÓR PRUSZCZA GDAŃSKIEGO oraz SYMFONICY GDAŃSCY. Podczas tego koncertu rozbrzmiewać będą największe przeboje SKALDÓW. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru będą występy MROZU i LemON, a po koncercie pokaz sztucznych ogni.

W ostatnim dniu, w niedzielę, zapraszamy do aktywnego świętowania. Już o 9:00 rano wystartuje Półmaraton Rolkarski. Na ulicach Pruszcza będą rywalizować fani rolek. Po tym wydarzeniu na stadion CKiS zapraszamy całe rodziny, gdzie już o 13:15 wystartują w swoich zawodach najsilniejsi ludzie w Polsce. Zapraszamy wszystkich na Zawody Strongmanów.

W tym roku również nie zabraknie spotkania w Strefie Bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gdzie przygotowano animacje, wystawy statyczne pojazdów, symulatory, konkursy dla dzieci. Odbędą się także zawody w wyciskaniu sztangi leżąc w połowie wagi ciała. I także w niedzielę muzycznie nie zapominamy o Roku Tożsamości Pruszcza Gdańskiego. Po wielu latach na scenie zagoszczą wyśmienite pruszczańskie zespoły: WORKERS oraz COCKTAIL. Na pewno miłym akcentem będzie także koncert DJ’ów TROPICAL ON TOUR. Finałem tego wieczoru będzie spotkanie z grupą CLIVER!

Do zobaczenia już niebawem!


Archiwalne
Znamy wykonawców tegorocznych Dni Pruszcza Gdańskiego, które odbędą się 16 i 17 czerwca.

W sobotni wieczór, w roku tożsamości Pruszcza Gdańskiego, muzyczną przygodę rozpoczniemy przeglądem talentów pruszczańskich seniorów, którzy zaprezentują swoje umiejętności taneczno-wokalne.

W muzycznym wieczornym bloku głównym jako pierwszy na pruszczańskiej scenie zagości niesamowity i jedyny w swoim rodzaju projekt przygotowany specjalnie na tegoroczne obchody święta miasta który tworzą: lider zespołu Skaldowie Jacek Zieliński, Młodzieżowy Chór Pruszcza Gdańskiego, Symfonicy Gdańscy. Podczas tego koncertu rozbrzmiewać będą największe przeboje SKALDÓW. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru będą występy MROZU i LemON.

Niedziela upłynie nam w bardzo rodzinnej atmosferze. Także w niedzielę nie zapominamy o roku tożsamości Pruszcza Gdańskiego. Po wielu latach na pruszczańskiej scenie zagości wyśmienity pruszczański zespół COCKTAIL, a finałem tego wieczoru będzie spotkanie z grupą CLIVER.

EKO STACJA - lokalne i ekologiczne - prawdziwe jedzenie
Zaopatrujemy Pruszczan w certyfikowaną żywność ekologiczną. Dzięki zbiorowym zamówieniom nasze ceny są bezkonkurencyjne, przy zachowaniu bezkompromisowej jakości.
Ekologiczne jabłka 5zł/kg
-Jajka Eko Zielononóżki klasa L 14zł/10szt
-Chleb żytni 100% (zakwas) 0,5kg 5zł
-Czereśnie EKOLOGICZNE 12 zł/KG
ul. Polskich Kolejarzy 13, Pruszcz Gd. (obok PKP)
Zadzwoń tel. 608 539 511
30.12 Koncert Noworoczny ze świąteczną nutą

W tym roku po raz pierwszy w Pruszczu Gdański będzie można wziąć udział w koncercie Noworocznym. Już 30 grudnia o godzinie 15.00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim będzie można usłyszeć Orkiestrę miasta Pruszcz Gdański w kolędowo-sylwestrowym repertuarze.

30.11 Lokalna grupa mocy dla kobiet

Zapraszamy Was 30 listopada, w piątek.
Zaczynamy punktualnie o 19.00 !!
Jak zwykle w sali koncertów na ulicy Kochanowskiego 71 w Pruszczu Gdańskim.

3-7.12 Apteczka w samochodzie – akcja społeczna

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku chciałby poinformować, że w pierwszym tygodniu grudnia, tj. 3-7.12.2018r. będzie realizowana MIKOŁAJKOWA AKCJA – AKCJA APTECZKA W SAMOCHODZIE, polegająca na przekazaniu, pięciuset kierowcom pięciu miast naszego województwa, samochodowych apteczek pierwszej pomocy.

24.11 Podsumowanie projektu pn. „ETNOŻUŁAWY Etno design w kulturze Żuławskiej”

Zapraszamy w dniu 24 LISTOPADA 2018 r.o godzinie 16.00 w Domu Podcieniowym w Miłocinie PROGRAM  Podsumowanie projektu i prelekcja pt. „Kultura Żuławska jako źródło inspiracji artystycznej” przeprowadzone przez Aleksandrę Paprot-Wielopolską.  Wernisaż wystawy zdjęć wykonanych podczas wyjazdu studyjnego i z przeprowadzonych warsztatów.  Pokaz mody uczestników projektu.  Żuławski

Razem dla lokalnej społeczności – Minigranty IKEA Gdańsk

IKEA Gdańsk szuka organizacji, z którymi nawiąże współpracę przy realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności. Wsparcie w postaci produktów IKEA otrzymają wybrane podmioty prowadzące działania w zakresie poprawy warunków życia lokalnej społeczności. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30.11.2018 roku.

25.11 Koncert: Dwie Premiery 2018

Fundacja WOOD and MOOD zaprasza na koncert Dwie Premiery, koncert prezentuje dwie płyty zespołów pruszczan Mai i Ignacego Wiśniewskich.

10.XI Marsz charytatywny na orientację dla Kacperka

Nadeszła jesień. Sezon imprez sportowych na świeżym powietrzu powoli dobiega końca. Jednak zamiłowanie do zdrowego trybu życia pozostaje żywe jak wspomnienie lata. Sport w połączeniu ze świetną zabawą, to doskonałe czynniki motywujące do stawania na linni startu.

Apteka w budynku pogotowia ratunkowego

Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny prowadzi rozmowy z aptekarzami na temat uruchomienia w budynku pogotowia i PCPR przy ulicy Raciborskiego apteki.

4. edycja akcji „Nie jest kolorowo”

Już po raz czwarty Stowarzyszenie Traugutt.org organizuje akcję „Nie jest kolorowo”, czyli zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z polskich placówek edukacyjnych na Białorusi, Litwie, Ukrainie i Łotwie.

Koncerty na Kochanowskiego – Nowy sezon 2018-2019

Zapraszamy w nowym sezonie Koncertów na Kochanowskiego. Cykl koncertów rozpoczęliśmy recitalem skrzypcowym Adama Suski 18 września 2018. Najbliższe nasze wydarzenie to Spotkanie z gdańską projektantką mody Małgorzatą Wasik – założycielką marki Emwudesign. Wieczór będzie oryginalny także z racji “muzycznego pokazu mody”. P. Małgorzata Wasik jest autorką sukien dla zespołu Les

III Rowerowy Rajd Historyczny – Polacy Wyżyn Gdańskich

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego zorganizowało historyczny rajd rowerowy. Organizatorzy łączą przyjemnie z pożytecznym. Jazdę na rowerze po drogach powiatu gdańskiego i odkrywanie śladów i pamiątek polskości z czasów Wolnego Miasta Gdańska.

29.IX Piknik rajdowy dla Marcelinki

Mamy ogromną przyjemność z organizacji kolejnej imprezy, tym razem nie tylko mającej na celu doskonalenie technik jazdy.Powodem organizacji pikniku jest mała, a jakże waleczna istota „Marcelina” bo o niej mowa zjednoczyła 4 organizacje– Automobilklub Morski– LIVER Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom– Mercedes Spot Trójmiasto– Garage Styleoraz władze okolicznych miejscowości, aby przy