W czwartek, 6 kwietnia 2017 r. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, działająca w imieniu trzech gmin zrzeszonych w stowarzyszeniu Gdański Obszar Metropolitalny, ogłosiła informację o wyborze najkorzystniejszej oferty złożonej w przetargu.

Po weryfikacji dokumentów, na podstawie przyjętych kryteriów, największą liczbę punktów uzyskało konsorcjum firm: Lider: STRABAG Sp. z o.o. Pruszków i Partner: Strabag A.G.
Spittal an der Drau. Umowa na realizację robót podpisana zostanie po uprawomocnieniu informacji o wyborze – w drugiej połowie kwietnia. Szkoła gotowa będzie na 1 września 2018 r.

Przypomnijmy: szkoła składała się będzie z dwóch 3 kondygnacyjnych budynków. Na jej terenie wykonane zostaną boiska sportowe – boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne (koszykówka, siatkówka, tenis), bieżnia i skocznia do skoku w dal a także plac zabaw. Szkoła stanie przy granicy trzech gmin: Gdańska, gminy Pruszcz Gdański oraz Kolbud.

Szacunkowy koszt inwestycji to 36.375.190 zł. Za projekt placówki posłuży wybudowana przed dwoma laty szkoła w Gdańsku Kokoszkach. Wszystkie trzy gminy mają zabezpieczone
środki na tę inwestycję. Do szkoły uczęszczać mają uczniowie i przedszkolaki z południowych obszarów Gdańska, z gminy Kolbudy i gminy Pruszcz Gdański.Łącznie obiekt pomieści 1125 dzieci, w tym 125 przedszkolaków.

Dodaj komentarz