Serdecznie zachęcamy wszystkich pruszczan do udziału w głosowaniu na propozycje zadań Budżetu Obywatelskiego na rok 2017, które rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 12 września 2016 r. i potrwa do 26 września br.

Głosować będzie można internetowo poprzez udostępniony w dniach głosowania elektroniczny formularz lub tradycyjnie do urny, znajdującej się w holu Urzędu Miasta w godzinach od 7.30 do 20.00.

Na portierni Urzędu Miasta można pobrać karty do głosowania. Będą one także dostępne w postaci elektronicznej na stronie internetowej miasta w zakładce Mieszkaniec / Budżet obywatelski / Budżet obywatelski 2017 / Głosowanie. Jeżeli otrzymaliście Państwo kartę pocztą do domu, można ją również powielić. W przypadku nieotrzymania karty i broszury informacyjnej pocztą istnieje możliwość ich otrzymania w Urzędzie Miasta.

Informacje na temat głosowania wraz z formularzem online, kartą do głosowania i broszurą informacyjną znajdują się na stroniehttp://www.pruszcz-gdanski.pl/718,glosowanie.html

Przypominam, że każdy mieszkaniec, który ukończył w dniu głosowania 16 lat, może oddać swój głos na projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Pruszcz Gdański. W głosowaniu – tradycyjnym i internetowym – ważny jest PESEL i czytelne imię oraz nazwisko. Powtarzający się PESEL to nieważny głos.

Pamiętajmy:
– Głosujemy jeden raz wypełniając kartę na zadania o wartości jednostkowej do 100 000 zł do budżetu obywatelskiego na 2017 rok.
– Na karcie do głosowania możemy wybrać do pięciu zadań, przyznając im punkty z 5-stopniowej skali (od 1 do 5 punktów).
– Głosowanie trwa od 12 do 26 września br. W przypadku wysyłki kart pocztą liczy się data stempla pocztowego.

Wyniki głosowania znane będą do 16 października br.

Jednocześnie dziękuję za udział mieszkańców w zakończonym 31 sierpnia internetowym forum dyskusyjnym. Mam nadzieję, że wspólna dyskusja mieszkańców nad projektami do Budżetu Obywatelskiego wspomoże świadome dokonanie wyborów spośród proponowanej listy zadań.

FORMULARZ ONLINE

 

Dodaj komentarz