11.VIII Topowa impreza driftingowa w Pszczółkach! Next Level 2018 na Autodrom Pomorze.

Już 11-12 sierpnia w Pszczółkach odbędzie się trzecia edycja jednej z największych imprez motoryzacyjnych w Polsce – Next Level 2018 Drift Event. Wydarzenie organizowane po raz pierwszy na torze wyścigowym – Autodrom Pomorze – zaprezentuje poziom, jakiego do tej pory nie było na polskiej mapie imprez driftingowych.

Drifting narodził się w Japonii w latach 80’ i szybko stał się popularnym widowiskiem motoryzacyjnym. Z biegiem czasu zaczął ewoluować w kierunku profesjonalnego sportu motorowego, tym samym odbiegając od swojej pierwotnej formy. Celem eventów spod znaku Next Level jest przywrócenie korzeni driftingu (tzw. Grassroots drifting) – agresywnej jazdy połączonej z unikatową stylistyką aut – czyli jego najbardziej widowiskowej i emocjonującej odsłony.

Na Next Level 2018 pojawią się najbardziej rozpoznawalni drifetrzy globu, m.in. z USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji czy Australii. Od 3 lat organizatorzy Next Level przykładają ogromną wagę do rozwoju swoich wydarzeń, jednak tegoroczna edycja będzie wyjątkowa. Po raz pierwszy impreza odbędzie się na torze wyścigowym, Autodrom Pomorze w Pszczółkach, dzięki czemu odwiedzający będą mieli okazję doświadczyć driftingu na najwyższym światowym poziomie. W programie przewidziano m.in. ekscytujące przejazdy w parach oraz długie widowiskowe drift train’y, będące nieodłącznym elementem imprez z cyklu Next Level.

Swój udział w Next Level 2018 potwierdzili jedni z najbardziej stylowych drifterów na świecie, m.in. brytyjska grupa Low Origin, Adam Maciejewski z RetroShine, który ostatni raz odwiedził Polskę 7 lat temu oraz Amerykanin Hert, jeden z prowadzących Hoonigan, należące do Ken’a Block’a. Każdy uczestnik przechodzi wnikliwą selekcję, by swoimi modyfikacjami pasować do klimatu imprezy. Samochody, które będzie można zobaczyć na Next Level, łamią stereotyp klasycznego “driftowozu”. Będą wśród nich najbardziej dopracowane wizualnie modele takich aut jak: Nissan S15, Lexus GS300 czy Nissan R32 Skyline.

Co nas czeka na torze Autodrom Pomorze w Pszczółkach:
Topowi polscy i zagraniczni drifterzy na długiej, szybkiej i wymagającej trasie.
Widowiskowe przejazdy tzw. drift train’y, w których uczestniczy naraz nawet 8 czy 10 aut.
Wystawa najciekawszych modyfikowanych samochodów.
Wieczorne driftingowe show przy sztucznym oświetleniu.
Driftingowe pokazy zdalnie sterowanych modeli RC.
Przejazdy drift taxi dla odwiedzających.

Bilety na wydarzenie można kupić za pośrednictwem strony internetowej:  nextleveldrift oraz GoingApp. Koszt biletu upoważniającego do wejścia na oba dni imprezy wynosi 55 PLN w sprzedaży online i 65 PLN na miejscu wydarzenia.

Zapraszamy!

 

EKO STACJA - lokalne i ekologiczne - prawdziwe jedzenie
Zaopatrujemy Pruszczan w certyfikowaną żywność ekologiczną. Dzięki zbiorowym zamówieniom nasze ceny są bezkonkurencyjne, przy zachowaniu bezkompromisowej jakości.
Ekologiczne jabłka 5zł/kg
-Jajka Eko Zielononóżki klasa L 14zł/10szt
-Chleb żytni 100% (zakwas) 0,5kg 5zł
-Czereśnie EKOLOGICZNE 12 zł/KG
ul. Polskich Kolejarzy 13, Pruszcz Gd. (obok PKP)
Zadzwoń tel. 608 539 511
30.12 Koncert Noworoczny ze świąteczną nutą

W tym roku po raz pierwszy w Pruszczu Gdański będzie można wziąć udział w koncercie Noworocznym. Już 30 grudnia o godzinie 15.00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim będzie można usłyszeć Orkiestrę miasta Pruszcz Gdański w kolędowo-sylwestrowym repertuarze.

30.11 Lokalna grupa mocy dla kobiet

Zapraszamy Was 30 listopada, w piątek.
Zaczynamy punktualnie o 19.00 !!
Jak zwykle w sali koncertów na ulicy Kochanowskiego 71 w Pruszczu Gdańskim.

3-7.12 Apteczka w samochodzie – akcja społeczna

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku chciałby poinformować, że w pierwszym tygodniu grudnia, tj. 3-7.12.2018r. będzie realizowana MIKOŁAJKOWA AKCJA – AKCJA APTECZKA W SAMOCHODZIE, polegająca na przekazaniu, pięciuset kierowcom pięciu miast naszego województwa, samochodowych apteczek pierwszej pomocy.

24.11 Podsumowanie projektu pn. „ETNOŻUŁAWY Etno design w kulturze Żuławskiej”

Zapraszamy w dniu 24 LISTOPADA 2018 r.o godzinie 16.00 w Domu Podcieniowym w Miłocinie PROGRAM  Podsumowanie projektu i prelekcja pt. „Kultura Żuławska jako źródło inspiracji artystycznej” przeprowadzone przez Aleksandrę Paprot-Wielopolską.  Wernisaż wystawy zdjęć wykonanych podczas wyjazdu studyjnego i z przeprowadzonych warsztatów.  Pokaz mody uczestników projektu.  Żuławski

Razem dla lokalnej społeczności – Minigranty IKEA Gdańsk

IKEA Gdańsk szuka organizacji, z którymi nawiąże współpracę przy realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności. Wsparcie w postaci produktów IKEA otrzymają wybrane podmioty prowadzące działania w zakresie poprawy warunków życia lokalnej społeczności. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30.11.2018 roku.

25.11 Koncert: Dwie Premiery 2018

Fundacja WOOD and MOOD zaprasza na koncert Dwie Premiery, koncert prezentuje dwie płyty zespołów pruszczan Mai i Ignacego Wiśniewskich.

10.XI Marsz charytatywny na orientację dla Kacperka

Nadeszła jesień. Sezon imprez sportowych na świeżym powietrzu powoli dobiega końca. Jednak zamiłowanie do zdrowego trybu życia pozostaje żywe jak wspomnienie lata. Sport w połączeniu ze świetną zabawą, to doskonałe czynniki motywujące do stawania na linni startu.

Apteka w budynku pogotowia ratunkowego

Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny prowadzi rozmowy z aptekarzami na temat uruchomienia w budynku pogotowia i PCPR przy ulicy Raciborskiego apteki.

4. edycja akcji „Nie jest kolorowo”

Już po raz czwarty Stowarzyszenie Traugutt.org organizuje akcję „Nie jest kolorowo”, czyli zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z polskich placówek edukacyjnych na Białorusi, Litwie, Ukrainie i Łotwie.

Koncerty na Kochanowskiego – Nowy sezon 2018-2019

Zapraszamy w nowym sezonie Koncertów na Kochanowskiego. Cykl koncertów rozpoczęliśmy recitalem skrzypcowym Adama Suski 18 września 2018. Najbliższe nasze wydarzenie to Spotkanie z gdańską projektantką mody Małgorzatą Wasik – założycielką marki Emwudesign. Wieczór będzie oryginalny także z racji “muzycznego pokazu mody”. P. Małgorzata Wasik jest autorką sukien dla zespołu Les

III Rowerowy Rajd Historyczny – Polacy Wyżyn Gdańskich

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego zorganizowało historyczny rajd rowerowy. Organizatorzy łączą przyjemnie z pożytecznym. Jazdę na rowerze po drogach powiatu gdańskiego i odkrywanie śladów i pamiątek polskości z czasów Wolnego Miasta Gdańska.

29.IX Piknik rajdowy dla Marcelinki

Mamy ogromną przyjemność z organizacji kolejnej imprezy, tym razem nie tylko mającej na celu doskonalenie technik jazdy.Powodem organizacji pikniku jest mała, a jakże waleczna istota „Marcelina” bo o niej mowa zjednoczyła 4 organizacje– Automobilklub Morski– LIVER Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom– Mercedes Spot Trójmiasto– Garage Styleoraz władze okolicznych miejscowości, aby przy