Pruszczański projekt powstały dzięki ukraińskiemu małżeństwu, które wprowadziło się do odrestaurowanego domu.

Mamy dla Was ciekawostkę 🙂

Pamiętacie niewielki, szary domek który odbudował kilka lat temu deweloper na ul. Wojska Polskiego w Pruszczu Gdańskim, przywracając mu klimatyczny przedwojenny charakter? Domek długo czekał na swoich użytkowników, aż pojawiła się w nim ukraińskie, artystyczne  małżeństwo. Pochodzą z Chersonia, pracują na całym świecie a miejsce do życia postanowili urządzić sobie przy ulicy Wojska Polskiego w Pruszczu Gdańskim.

Creative Cultural House “Szary Ganek” – powstał w wyniku realizacji  projektu autorskiego Oleny i Dmytra Ulianovych  założenia eksperymentalnej platformy kreatywnej i nowej przestrzeni sztuki z naciskiem na nowoczesną sztukę włókna.

Szary Ganek – to kreatywny warsztat i galeria sztuki zdobniczę, zawdzięcza swoją nazwę od cech architektonicznych miejsca w którym się znajduje: tradycyjny typ domu z charakterystyczną werandą.

Szary Ganek reprezentuje przestrzeń wolną o atmosferze wysokiego pafosu, przestrzeń w której są konstruowane obrazy.

Credo Galerii w doborze dzieł sztuki jest harmonijne połączenie łatwości tego, co wydaje się koincydencję z finezją doświadczonego doboru.

Galeria jest otwarta dla wystaw zbiorowych oraz indywidualnych. Szczególną uwagę przywiązuje się do wszelkich form sztuki włókna.

Szary Ganek współpracuje z artystami z różnych kierunków, organizuje spotkania i warsztaty twórcze.

W pracowni odbywają się warsztaty z aktualnych kierunków sztuki użytkowej.

Warsztat Twórczy jest otwarty na współpracę, dla lekcji grupowych oraz indywidualnych.

Warsztat posiada wyposażenie techniczne, między innymi urządzenia do barwienia materiałów włókienniczych, sprzęt do filcowania ręcznego i maszynowego, etc.

Olena Ulianova „Niespodziewana Melodia” 115 x 150cm, kolaż włókienniczy

Olena Ulianova – artystka z południa Ukrainy, od lat eksperymentuje z techniką „barwienie kontaktowe”. Polega ono na wstępnej obróbce chemicznej tkanin i bezpośrednim nakładaniu na tkaninę naturalnych materiałów barwiących, takich jak liście, korzenie, nasiona. W wyniku tego powstają nieoczekiwane efekty kolorystyczne i wzory, podobnie jak przy użyciu monotypii…

Swoją wiedzę i umiejętności artystka wykorzystuje nie tylko w celu tworzenia tkanin dekoracyjnych, ale i wielkoformatowych obiektów unikatowych…

Kontakt:

facebook.com/szaryganek/

Email: szaryganek@yahoo.com

Telefon: 794393974

 

Dodaj komentarz