24-25 marca 2018 odbyły się międzynarodowe zawody Pomerania CUP, w których udział wzięło około 500 zawodników z 30 klubów z 5 krajów oraz z Polski. W sobotę rywalizowali zawodnicy od Kadetów do Seniorów, natomiast w niedzielę młodsi zawodnicy.
Sportowy Klub Karate Senshi uplasował się na piątym miejscu w klasyfikacji medalowej. Reprezentowali go między innymi zawodnicy z sekcji Karate Suchy Dąb. Brązowy medal wywalczyła Grzebińska Karolina w konkurencji kumite indywidualne Dziewczęta 10-11 lat [Open]. Koszykowska Nela także zdobyła brązowy medal w konkurencji kumite indywidualne
dziewczęta 8-9 lat [Open]. Kacper Mazurowski zajął 5 miejsce w konkurencji kumite indywidualne chłopcy 10-11 lat -40 kg.  Gratulujemy dobrych wyników oraz życzymy dalszej owocnej pracy na treningach.
Trzeba zaznaczyć, że kumite jest to sportowa walka z przeciwnikiem według olimpijskich zasad karate WKF. Nasza dyscyplina pojawi się po raz pierwszy na Olimpiadzie w Tokyo w 2020r.
Trenerami i opiekunami sekcji karate są Stubba Dawid oraz Wrąbel Jakub, a zajęcia odbywają się w SP Suchy Dąb i Grabiny-Zameczek.
źródło: polnocna.tv

Dodaj komentarz