18. VIII – IV ROCKBLU PRZYWIDZ FESTIWAL’2018

Urząd Gminy Przywidz oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają fanów muzyki rockowej na kolejną edycję ROCKBLU PRZYWIDZ FESTIWAL, która odbędzie się ponownie na bulwarze Zespołu Czerwone Gitary w malowniczej scenerii brzegu Wielkiego Jeziora Przywidzkiego 18 sierpnia br.

Festiwal i towarzyszące imprezy powodują powrót do tradycji międzywojennych, kiedy Przywidz nazywano potocznie „Małym Sopotem”. Jednym z efektów tej działalności jest bulwar, którego nazwa spowodowała, że jest to jedyny tego typu obiekt na świecie poświęcony kultowemu zespołowi muzycznemu. Miejsce to stało się punktem cyklicznych spotkań z legendami polskiego rocka pod monumentem pn. „KORZENIE ROCKA” autorstwa słynnego artysty kowala Adama Stachowicza z gdańskiej ASP. Dotychczas na 3 tonowym monumencie w postaci stalowych płyt uhonorowano takie zespoły jak: Czerwone Gitary, Kombi, Harlem, Jary  Oddział Zamknięty, Golden Life. W tym roku postanowiono uhonorować zespół obchodzący swoje 35 lecie – Wanda i Banda, którego założycielka i  wokalistka WANDA KWIETNIEWSKA jest urodzoną przywidzianką. Mieszkańcy Przywidza przygotowują dla niej niespodzianki, a zespół Wanda i Banda przygotował specjalny show do którego członkowie zespołu zaprosili Małgorzatę Ostrowską byłą wokalistkę zespołu Lombard.

Festiwal rozpocznie się o godzinie 12.00 tradycyjnym Przywidzkim Folwarkiem, pokazem aut zabytkowych oraz atrakcjami dla całych rodzin. O godzinie 16:00 rozpocznie się część artystyczna a na scenie zaprezentują się zespoły:

·         IVY  – debiutanci na wielkiej scenie, z promocją swojej pierwszej płyty „Chwile”.

·         THE MOON – znana już na rynku krajowym grupa rockowa z Gdańska.

·         DOLLZ z charyzmatyczną wokalistką Pauliną Kut po udanym występie na tegorocznym festiwalu w Opolu.

·         COCHISE z Pawłem Małaszyńskim (wokalista, aktor), którzy obchodzą tu w Przywidzu swój jubileusz 15-lecia.

·         WANDA I BANDA w jubileuszowym koncercie 35-lecia z udziałem Małgorzaty Ostrowskiej.

Festiwalowi towarzyszy szereg imprez towarzyszących z tradycyjnym Folwarkiem, na którym zjawią się producenci  produktów regionalnych, rękodzielnicy i artyści. Po raz czwarty, przy tej okazji nastąpi zlot oldtimerów, czyli zabytkowych aut i ich właścicieli, wśród których jest wielu znanych celebrytów i kolekcjonerów unikalnych egzemplarzy samochodów z całego świata.

Organizatorzy nie zapomnieli o 100-leciu Niepodległości i z tej okazji przygotowali ekspozycję wystawy pt. „OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI”, która będzie zainstalowana na terenie odbywania się festiwalu. Również nie zapomniano o szeregu atrakcjach dla dzieci i całych rodzin. Podczas tegorocznej edycji obędą się  zajęcia, warsztaty i konsultacje dla seniorów!

Pomysłodawca  festiwalu Wójt Marek Zimakowski wraz z jego animatorem Wojciechem Korzeniewskim zapraszają  do „Małego Sopotu” w Przywidzu i klimatu „Monciaka” na bulwarze Zespołu Czerwone Gitary.

NASTAW SIĘ NA BRZMIENIE!

EKO STACJA - lokalne i ekologiczne - prawdziwe jedzenie
Zaopatrujemy Pruszczan w certyfikowaną żywność ekologiczną. Dzięki zbiorowym zamówieniom nasze ceny są bezkonkurencyjne, przy zachowaniu bezkompromisowej jakości.
Ekologiczne jabłka 5zł/kg
-Jajka Eko Zielononóżki klasa L 14zł/10szt
-Chleb żytni 100% (zakwas) 0,5kg 5zł
-Czereśnie EKOLOGICZNE 12 zł/KG
ul. Polskich Kolejarzy 13, Pruszcz Gd. (obok PKP)
Zadzwoń tel. 608 539 511
30.12 Koncert Noworoczny ze świąteczną nutą

W tym roku po raz pierwszy w Pruszczu Gdański będzie można wziąć udział w koncercie Noworocznym. Już 30 grudnia o godzinie 15.00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim będzie można usłyszeć Orkiestrę miasta Pruszcz Gdański w kolędowo-sylwestrowym repertuarze.

30.11 Lokalna grupa mocy dla kobiet

Zapraszamy Was 30 listopada, w piątek.
Zaczynamy punktualnie o 19.00 !!
Jak zwykle w sali koncertów na ulicy Kochanowskiego 71 w Pruszczu Gdańskim.

3-7.12 Apteczka w samochodzie – akcja społeczna

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku chciałby poinformować, że w pierwszym tygodniu grudnia, tj. 3-7.12.2018r. będzie realizowana MIKOŁAJKOWA AKCJA – AKCJA APTECZKA W SAMOCHODZIE, polegająca na przekazaniu, pięciuset kierowcom pięciu miast naszego województwa, samochodowych apteczek pierwszej pomocy.

24.11 Podsumowanie projektu pn. „ETNOŻUŁAWY Etno design w kulturze Żuławskiej”

Zapraszamy w dniu 24 LISTOPADA 2018 r.o godzinie 16.00 w Domu Podcieniowym w Miłocinie PROGRAM  Podsumowanie projektu i prelekcja pt. „Kultura Żuławska jako źródło inspiracji artystycznej” przeprowadzone przez Aleksandrę Paprot-Wielopolską.  Wernisaż wystawy zdjęć wykonanych podczas wyjazdu studyjnego i z przeprowadzonych warsztatów.  Pokaz mody uczestników projektu.  Żuławski

Razem dla lokalnej społeczności – Minigranty IKEA Gdańsk

IKEA Gdańsk szuka organizacji, z którymi nawiąże współpracę przy realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności. Wsparcie w postaci produktów IKEA otrzymają wybrane podmioty prowadzące działania w zakresie poprawy warunków życia lokalnej społeczności. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30.11.2018 roku.

25.11 Koncert: Dwie Premiery 2018

Fundacja WOOD and MOOD zaprasza na koncert Dwie Premiery, koncert prezentuje dwie płyty zespołów pruszczan Mai i Ignacego Wiśniewskich.

10.XI Marsz charytatywny na orientację dla Kacperka

Nadeszła jesień. Sezon imprez sportowych na świeżym powietrzu powoli dobiega końca. Jednak zamiłowanie do zdrowego trybu życia pozostaje żywe jak wspomnienie lata. Sport w połączeniu ze świetną zabawą, to doskonałe czynniki motywujące do stawania na linni startu.

Apteka w budynku pogotowia ratunkowego

Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny prowadzi rozmowy z aptekarzami na temat uruchomienia w budynku pogotowia i PCPR przy ulicy Raciborskiego apteki.

4. edycja akcji „Nie jest kolorowo”

Już po raz czwarty Stowarzyszenie Traugutt.org organizuje akcję „Nie jest kolorowo”, czyli zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z polskich placówek edukacyjnych na Białorusi, Litwie, Ukrainie i Łotwie.

Koncerty na Kochanowskiego – Nowy sezon 2018-2019

Zapraszamy w nowym sezonie Koncertów na Kochanowskiego. Cykl koncertów rozpoczęliśmy recitalem skrzypcowym Adama Suski 18 września 2018. Najbliższe nasze wydarzenie to Spotkanie z gdańską projektantką mody Małgorzatą Wasik – założycielką marki Emwudesign. Wieczór będzie oryginalny także z racji “muzycznego pokazu mody”. P. Małgorzata Wasik jest autorką sukien dla zespołu Les

III Rowerowy Rajd Historyczny – Polacy Wyżyn Gdańskich

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego zorganizowało historyczny rajd rowerowy. Organizatorzy łączą przyjemnie z pożytecznym. Jazdę na rowerze po drogach powiatu gdańskiego i odkrywanie śladów i pamiątek polskości z czasów Wolnego Miasta Gdańska.

29.IX Piknik rajdowy dla Marcelinki

Mamy ogromną przyjemność z organizacji kolejnej imprezy, tym razem nie tylko mającej na celu doskonalenie technik jazdy.Powodem organizacji pikniku jest mała, a jakże waleczna istota „Marcelina” bo o niej mowa zjednoczyła 4 organizacje– Automobilklub Morski– LIVER Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom– Mercedes Spot Trójmiasto– Garage Styleoraz władze okolicznych miejscowości, aby przy