Biblioteka miejska i powiatowa w Pruszczu Gdańskim znana jest przede wszystkim z organizacji licznych spotkań z ikonami kultury.
Wczorajszym gościem biblioteki była jedna z najsłynniejszych polskich aktorek lat 60′ i 70′ pani Ewa Wiśniewska.

Wiśniewska, dla jednych dama PRL-u, dla innych synonim aktorskiej arystokracji, opowiadała swojej karierze, opierając się na wypowiedziach zawartych w książce Katarzyny Ostrowskiej ,,Ewa czyli o tej Wiśniewskiej.”

Artystka zdradziła licznie zgromadzonym czytelnikom, po czym wg. niej można poznać dobrego reżysera?- po precyzji przekazu, lapidaryźmie, ujęciu słowa
i musi mieć zaufanie – mówiła. Tak też samo jest z rolami. Otóż jej świetne role nie biorą się tylko z niej samej, ale również z partnerów, którzy Jej w tym towarzyszą. Tu Pani Ewa wymieniła: Stanisława Mikulskiego, z którym grała w „Stawce większej niż życie”, Romana Wilhelmiego („Zamek w Szwecji”), Jerzego Kamasa oraz Dmochowskiego. Na pytanie czy rola w serialu Doktor Ewa nie ciążyła pani w karierze? Odpowiedziała, że nie. Nie kojarzono ją wyłącznie z rolą w tym serialu. Wtedy bowiem jednocześnie nagrywała serial i kilka ról w teatrze telewizji.

Dodaj komentarz