Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej wprowadzi od 1 czerwca nowy, 1-godzinny bilet metropolitalny. Bilet ten upoważniał będzie do podróży wszystkimi autobusami, trolejbusami i tramwajami, w ramach komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni oraz Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo. Warto podkreślić, że w okresie jego ważności pasażerowie będą mogli przesiadać się do środków transportu kursujących w różnych sieciach – ZTM, ZKM i MZK. A co za tym idzie, 1-godziny bilet metropolitalny przyniesie wymierne oszczędności, gdyż nie trzeba będzie kupować dwóch oddzielnych biletów jednoprzejazdowych.

Bilety 1-godzinne występować będą w dwóch rodzajach:
– na linie zwykłe, w cenie 3,80 zł (1,90 zł ulgowy),
– na linie pospieszne, nocne i zwykłe, w cenie 4,80 zł (2,40 zł ulgowy).

1-godzinne bilety metropolitalne kupić będzie można za pomocą urządzeń mobilnych, korzystając z aplikacji SkyCash, MPay, GoPay lub Jakdojade.pl

Rosnąca popularność biletów mobilnych

Z roku na rok rośnie popularność biletów jednoprzejazdowych kupowanych przez aplikacje mobilne. W 2017 r. MZKZG sprzedał ponad 1,6 mln tych biletów, tj. o 93% więcej niż rok wcześniej.

W ostatnim kwartale ubiegłego roku MZKZG rozpoczął sprzedaż za pomocą urządzeń mobilnych biletów 24 i 72-godzinnych. Obecnie bilety te dostępne są w aplikacjach: SkyCash, MPay, GoPay i Jakdojade.pl.

 

źródło: fb/Miasto Pruszcz Gdański

Dodaj komentarz