Od pierwszego września wszystkie karetki będące własnością SPPR w Pruszczu Gdańskim działają w systemie ratownictwa
medycznego Województwa Pomorskiego. Przypomnijmy – pruszczańskie pogotowie dysponuje  obecnie sześcioma nowymi pojazdami.
Pięć zakupionych zostało z własnych środków, a jedna ze środków pozyskanych z Urzędu Wojewódzkiego.

Już pierwsze dwa miesiące doświadczeń pokazały, że była to dobra decyzja – mówi Anna Górska Dyrektor SPPR w Pruszczu Gdańskim.
Posiadając własny tabor podnieśliśmy zdolność operacyjną w realizacji zadań, które są na nas nałożone. Zapewniamy zupełnie 
samodzielnie całodobową gotowość taboru transportowego zarówno dla zespołów ZRM jak i transportu sanitarnego realizowanego w ramach POZ. Oczywistą kwestią jest fakt, że jakość naszych usług została w tym zakresie podniesiona do satysfakcjonującego poziomu gdyż ambulanse są fabrycznie nowe, o bardzo wysokim standardzie.
Personel medyczny również ma zapewniony o wiele wyższy komfort pracy, który przekłada się bezpośrednio a jakość udzielanych świadczeń. Wyeliminowane zostało ryzyko związane z korzystaniem z podwykonawstwa. Łatwiej jest planować przeglądy techniczne i serwisowanie ambulansów. Nie ma też problemu z nagłymi przypadkami wymagającymi zaangażowania dodatkowego taboru w szczególnych przypadkach czy chociażby obstawach medycznych imprez masowych w naszym powiecie. Własne karetki to także szybsza i łatwiejsza droga do koniecznych modernizacji i doposażenia pojazdów, a w perspektywie czasowej wypracowanie środków na dalszy rozwój Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego.

Dodaj komentarz