Koniec etapu składania propozycji do Budżetu Obywatelskiego 2019 + Harmonogram konsultacji

27 kwietnia 2018 r. zakończył się etap składania przez mieszkańców Pruszcza Gdańskiego propozycji zadań do budżetu obywatelskiego na rok 2019 r. W bieżącej edycji budżetu obywatelskiego wartość proponowanych zadań nie mogła przekraczać 150 000 zł.

W okresie od dnia 3 do 27 kwietnia  br.  mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego złożyli 27 wniosków o szacowanej wartości łącznej 3 767 000 zł.

Zgodnie z harmonogramem konsultacji, kolejnym krokiem jest procedura weryfikacji otrzymanych wniosków pod względem formalnym. Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego na posiedzeniu, które wyznaczono na dzień 9 maja  br., dokona ostatecznej oceny formalnej zgłoszonych projektów i skieruje je do właściwych merytorycznie komórek organizacyjnych Urzędu Miasta, w celu dokonania analizy wykonalności zadań.

 

Opublikowanie propozycji listy zadań zweryfikowanych i zatwierdzonych przez Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego nastąpi zgodnie z harmonogramem  w I dekadzie lipca 2018 r.

Serdecznie dziękujemy  wszystkim mieszkańcom naszego miasta za udział w pierwszym etapie prac nad budżetem obywatelskim na rok 2019, w szczególności tym, którzy od kilku lat angażują się w prace nad jego tworzeniem i realizacją.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w dalszych etapach wspólnego tworzenia budżetu obywatelskiego na rok 2019, który stanowi ważny aspekt społeczny życia naszego mieście.

Harmonogram konsultacji tegorocznego projektu:

kwiecień 2018 r. Składanie przez mieszkańców propozycji inwestycji
i zadań do budżetu obywatelskiego na rok 2019.
Propozycje będzie można składać w formie pisemnej
z wykorzystaniem formularza wraz z dołączoną listą osób
popierających daną propozycję, o którym mowa w § 4
do zgłoszenia propozycji zadań do budżetu obywatelskiego, w okresie od dnia 3 do 27 kwietnia 2018 r. w Biurze Rady Miasta Pruszcz Gdański i sekretariacie lub przesłać w wersji elektronicznej po zeskanowaniu na adres budzet2019@pruszcz-gdanski.pl. W przypadku wypełniania formularza zgłoszeniowego on-line należy dodać plik załącznika z zeskanowaną listą podpisów osób popierających.
maj / czerwiec / lipiec 2018 r. Weryfikacja zgłoszonych projektów przez Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego Rady Miasta Pruszcz Gdański w uzgodnieniu z Burmistrzem Pruszcza Gdańskiego.
sierpień 2018 r.
 1. Opublikowanie propozycji listy zadań, zatwierdzonych
  przez Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego Rady Miasta
  Pruszcz Gdański.
 2. Opracowanie broszury informacyjnej dot. budżetu
  obywatelskiego
  , zwierającej listę zatwierdzonych zadań
  i dostarczenie jej wraz z wzorami kart do głosowania
  do mieszkańców Pruszcza Gdańskiego.
 3. Uruchomienie moderowanego forum dyskusyjnego
  dla mieszkańców w okresie od dnia 20 do 31 sierpnia
  2018 r.
wrzesień 2018 r. Głosowanie nad listą proponowanych zadań, w tym
głosowanie internetowe.
Głosowanie w formie wyboru propozycji maksymalnie
5 zadań do budżetu obywatelskiego na kartach do głosowania, z jednoczesnym przyznaniem dla każdego z wybranych zadań punktów w skali od 1 do 5, lub na formularzu on-line dostępnym za pośrednictwem strony internetowej miasta Pruszcz Gdański. Karty w wersji papierowej będzie można złożyć bezpośrednio do urny w Urzędzie Miasta lub wysłać pocztą na adres Urzędu Miasta w okresie od dnia 10 do 24 września 2018 r. W przypadku głosowania korespondencyjnego o przyjęciu karty głosowania decydować będzie data stempla pocztowego.
15 październik 2018 r. Przekazanie Burmistrzowi Pruszcza Gdańskiego wyników głosowania.
17 października 2018 r. Ogłoszenie wyników głosowania.
22 października 2018 r. Ujęcie projektów, które uzyskają największą liczbę punktów w projekcie budżetu Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański.

źródło: pruszcz-gdanski.pl

EKO STACJA - lokalne i ekologiczne - prawdziwe jedzenie
Zaopatrujemy Pruszczan w certyfikowaną żywność ekologiczną. Dzięki zbiorowym zamówieniom nasze ceny są bezkonkurencyjne, przy zachowaniu bezkompromisowej jakości.
Ekologiczne jabłka 5zł/kg
-Jajka Eko Zielononóżki klasa L 14zł/10szt
-Chleb żytni 100% (zakwas) 0,5kg 5zł
-Czereśnie EKOLOGICZNE 12 zł/KG
ul. Polskich Kolejarzy 13, Pruszcz Gd. (obok PKP)
Zadzwoń tel. 608 539 511
30.12 Koncert Noworoczny ze świąteczną nutą

W tym roku po raz pierwszy w Pruszczu Gdański będzie można wziąć udział w koncercie Noworocznym. Już 30 grudnia o godzinie 15.00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim będzie można usłyszeć Orkiestrę miasta Pruszcz Gdański w kolędowo-sylwestrowym repertuarze.

30.11 Lokalna grupa mocy dla kobiet

Zapraszamy Was 30 listopada, w piątek.
Zaczynamy punktualnie o 19.00 !!
Jak zwykle w sali koncertów na ulicy Kochanowskiego 71 w Pruszczu Gdańskim.

3-7.12 Apteczka w samochodzie – akcja społeczna

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku chciałby poinformować, że w pierwszym tygodniu grudnia, tj. 3-7.12.2018r. będzie realizowana MIKOŁAJKOWA AKCJA – AKCJA APTECZKA W SAMOCHODZIE, polegająca na przekazaniu, pięciuset kierowcom pięciu miast naszego województwa, samochodowych apteczek pierwszej pomocy.

24.11 Podsumowanie projektu pn. „ETNOŻUŁAWY Etno design w kulturze Żuławskiej”

Zapraszamy w dniu 24 LISTOPADA 2018 r.o godzinie 16.00 w Domu Podcieniowym w Miłocinie PROGRAM  Podsumowanie projektu i prelekcja pt. „Kultura Żuławska jako źródło inspiracji artystycznej” przeprowadzone przez Aleksandrę Paprot-Wielopolską.  Wernisaż wystawy zdjęć wykonanych podczas wyjazdu studyjnego i z przeprowadzonych warsztatów.  Pokaz mody uczestników projektu.  Żuławski

Razem dla lokalnej społeczności – Minigranty IKEA Gdańsk

IKEA Gdańsk szuka organizacji, z którymi nawiąże współpracę przy realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności. Wsparcie w postaci produktów IKEA otrzymają wybrane podmioty prowadzące działania w zakresie poprawy warunków życia lokalnej społeczności. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30.11.2018 roku.

25.11 Koncert: Dwie Premiery 2018

Fundacja WOOD and MOOD zaprasza na koncert Dwie Premiery, koncert prezentuje dwie płyty zespołów pruszczan Mai i Ignacego Wiśniewskich.

10.XI Marsz charytatywny na orientację dla Kacperka

Nadeszła jesień. Sezon imprez sportowych na świeżym powietrzu powoli dobiega końca. Jednak zamiłowanie do zdrowego trybu życia pozostaje żywe jak wspomnienie lata. Sport w połączeniu ze świetną zabawą, to doskonałe czynniki motywujące do stawania na linni startu.

Apteka w budynku pogotowia ratunkowego

Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny prowadzi rozmowy z aptekarzami na temat uruchomienia w budynku pogotowia i PCPR przy ulicy Raciborskiego apteki.

4. edycja akcji „Nie jest kolorowo”

Już po raz czwarty Stowarzyszenie Traugutt.org organizuje akcję „Nie jest kolorowo”, czyli zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z polskich placówek edukacyjnych na Białorusi, Litwie, Ukrainie i Łotwie.

Koncerty na Kochanowskiego – Nowy sezon 2018-2019

Zapraszamy w nowym sezonie Koncertów na Kochanowskiego. Cykl koncertów rozpoczęliśmy recitalem skrzypcowym Adama Suski 18 września 2018. Najbliższe nasze wydarzenie to Spotkanie z gdańską projektantką mody Małgorzatą Wasik – założycielką marki Emwudesign. Wieczór będzie oryginalny także z racji “muzycznego pokazu mody”. P. Małgorzata Wasik jest autorką sukien dla zespołu Les

III Rowerowy Rajd Historyczny – Polacy Wyżyn Gdańskich

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego zorganizowało historyczny rajd rowerowy. Organizatorzy łączą przyjemnie z pożytecznym. Jazdę na rowerze po drogach powiatu gdańskiego i odkrywanie śladów i pamiątek polskości z czasów Wolnego Miasta Gdańska.

29.IX Piknik rajdowy dla Marcelinki

Mamy ogromną przyjemność z organizacji kolejnej imprezy, tym razem nie tylko mającej na celu doskonalenie technik jazdy.Powodem organizacji pikniku jest mała, a jakże waleczna istota „Marcelina” bo o niej mowa zjednoczyła 4 organizacje– Automobilklub Morski– LIVER Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom– Mercedes Spot Trójmiasto– Garage Styleoraz władze okolicznych miejscowości, aby przy