Zapraszamy na kolejną, piątą już edycję konferencji – ORIGINES ET MUTATIONES. Rozkwit – Kryzys – Odbudowa w dziejach. Od starożytności po wiek XIX. Serdecznie zapraszamy do przesyłania zgłoszeń udziału w konferencji „Origines et Mutationes” organizowanej przez Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego oraz Miasto Pruszcz Gdański. W 2018 roku osią dyskusji będzie zagadnienie: „Rozkwit – Kryzys – Odbudowa”.

Historia notuje wiele przypadków spektakularnego rozkwitu, ale i głębokich kryzysów, po których przychodził czas na odbudowę. O tych zmianach decydowały zarówno procesy długiego trwania, jak i nagłe czynniki zewnętrzne, a nawet pojedyncze zdarzenia, które prowadziły do kryzysów – gospodarczych, politycznych i społecznych. Dotykały one całe państwa, poszczególne grupy społeczne, oraz konkretne rodziny i jednostki. Celem naszej konferencji będzie dyskusja zarówno nad przyczynami kryzysów, jak i sposobami wprowadzania zmian i reform podejmowanych w celu wychodzenia z nich.

Obrady zostaną podzielone na sekcje tematyczne, wśród których planujemy panel dotyczący historii lokalnej, skoncentrowany zwłaszcza na omówieniu sytuacji w starożytności i wczesnym średniowieczu.

Konferencja odbędzie się w dniach 6 -7 września 2018 w Pruszczu Gdańskim na terenie Faktorii Handlowej.
Termin przesyłania zgłoszeń: 30 kwietnia 2018


Zgłoszenie: tytuł oraz abstrakt wystąpienia należy wysłać na adres: baltic.conf@gmail.com
Obrady będą prowadzone w języku polskim i angielskim.
Opłata konferencyjna: 150 zł (koszty wyżywienia, materiałów konferencyjnych oraz późniejszej publikacji, nie uwzględnia noclegów)

Dodaj komentarz