Kiedy najlepiej wybrać się na urlop?

Najlepsza pora na wakacje to niekoniecznie okres od początku lipca do końca sierpnia. Wszystko zależy, jak chcemy spędzać wolny czas, a także gdzie zamierzamy się wybrać. W Polsce czeka wiele atrakcji bez względu na porę roku. Z kolei klimatowi w poszczególnych częściach świata warto się lepiej przyjrzeć, aby nie trafić przypadkiem na porę z intensywnymi opadami deszczu.

Australia – gorące wakacje w trakcie zimy?

W Australii pory roku są odwrotne niż w Polsce. Dlatego osoby, które planują wakacje za granicą w zimie, ale chcą poczuć intensywne działanie promieni słonecznych powinny wybrać się właśnie tam. Pomiędzy grudniem i lutym w Australii panują wysokie temperatury dochodzące nawet do 40°C. Słońce świeci przez cały czas, a amatorzy kąpieli wodnych mogą korzystać z ciepłych wód oceanu. Jednak środek lata na antypodach sprzyja wzmożonemu ruchowi turystycznemu, a ceny wówczas są wyższe, dlatego warto wybrać się w podróż pomiędzy październikiem a listopadem lub marcem i kwietniem.

Indyjska przygoda

Indie są krajem niezwykle zróżnicowanym, którego kultura intryguje, a krajobrazy przyciągają jak magnes. Zanim jednak zdecydujemy się na korzystną ofertę last minute warto sprawdzić, w jakich miesiącach występują niebotyczne upały i ulewne deszcze, aby skutecznie ich uniknąć. Czas od listopada do marca, czyli okres polskiej zimy, stanowi najlepszy moment, aby odpoczywać w Indiach i swobodnie je zwiedzać.

Tajlandia – kiedy wybrać się do turystycznego raju?

Tajlandia jest krajem, gdzie na wakacje wybiera się coraz więcej osób. W jej krajobraz wpisuje się niezwykle malownicze wybrzeże i imponujące przybrzeżne skalne wysepki porośnięte zieloną roślinnością. Za największą atrakcję uważa się miejscowe zasoby fauny i flory, ale warto zajrzeć do tętniącego życiem Bangkoku. Za ofertami last minute najlepiej rozglądać się od listopada do lutego.

Kenia – dwie pory suche i dwie deszczowe

Kenia charakteryzuje się klimatem podrównikowym monsunowym i różnice w temperaturze na przestrzeni całego roku nie są duże, ale za to występują dwie pory suche i dwie z rzęsistymi ulewami. Od marca do maja i od października do listopada lepiej wybrać wakacje za granicą w innym miejscu, ponieważ wiele dróg może być nieprzejezdnych. Aby móc uczestniczyć w safari i nacieszyć się miejscowymi atrakcjami, najlepiej zdecydować się na wyjazd pomiędzy lipcem i wrześniem. Amatorom nurkowania poleca się okres od grudnia do marca. W krajach europejskich o wiele łatwiej trafić na dobrą pogodę i wyjazd kosztuje mniej, ale bez względu na wybór kierunku podróży może okazać się, że pojawiają się obawy, czy wystarczy środków na sfinansowanie wakacji. W takiej sytuacji warto rozważyć pożyczkę online – MoneyMan to jedna z firm pożyczkowych, której ofertę warto sprawdzić.

Urok wakacji w Polsce bez względu na porę roku

Na wakacje w Polsce warto się zdecydować w zasadzie w każdej chwili. Latem mnóstwo atrakcji oferują zarówno miejscowości górskie, jak i nadmorskie, ale z ich uroków można z powodzeniem korzystać z powodzeniem również wiosną i jesienią. Najmniej korzystny okres przypada zwykle na okres od końca października do połowy grudnia, gdy mocne wiatry i deszcze dają o sobie znać. Gdy tylko nie panuje ulewna aura, można się zdecydować na zwiedzanie takich miast jak Kraków, Wrocław, Warszawa lub Gdańsk oraz wielu innych.

Artykuł sponsorowany

 

EKO STACJA - lokalne i ekologiczne - prawdziwe jedzenie
Zaopatrujemy Pruszczan w certyfikowaną żywność ekologiczną. Dzięki zbiorowym zamówieniom nasze ceny są bezkonkurencyjne, przy zachowaniu bezkompromisowej jakości.
Ekologiczne jabłka 5zł/kg
-Jajka Eko Zielononóżki klasa L 14zł/10szt
-Chleb żytni 100% (zakwas) 0,5kg 5zł
-Czereśnie EKOLOGICZNE 12 zł/KG
ul. Polskich Kolejarzy 13, Pruszcz Gd. (obok PKP)
Zadzwoń tel. 608 539 511
30.12 Koncert Noworoczny ze świąteczną nutą

W tym roku po raz pierwszy w Pruszczu Gdański będzie można wziąć udział w koncercie Noworocznym. Już 30 grudnia o godzinie 15.00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim będzie można usłyszeć Orkiestrę miasta Pruszcz Gdański w kolędowo-sylwestrowym repertuarze.

30.11 Lokalna grupa mocy dla kobiet

Zapraszamy Was 30 listopada, w piątek.
Zaczynamy punktualnie o 19.00 !!
Jak zwykle w sali koncertów na ulicy Kochanowskiego 71 w Pruszczu Gdańskim.

3-7.12 Apteczka w samochodzie – akcja społeczna

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku chciałby poinformować, że w pierwszym tygodniu grudnia, tj. 3-7.12.2018r. będzie realizowana MIKOŁAJKOWA AKCJA – AKCJA APTECZKA W SAMOCHODZIE, polegająca na przekazaniu, pięciuset kierowcom pięciu miast naszego województwa, samochodowych apteczek pierwszej pomocy.

24.11 Podsumowanie projektu pn. „ETNOŻUŁAWY Etno design w kulturze Żuławskiej”

Zapraszamy w dniu 24 LISTOPADA 2018 r.o godzinie 16.00 w Domu Podcieniowym w Miłocinie PROGRAM  Podsumowanie projektu i prelekcja pt. „Kultura Żuławska jako źródło inspiracji artystycznej” przeprowadzone przez Aleksandrę Paprot-Wielopolską.  Wernisaż wystawy zdjęć wykonanych podczas wyjazdu studyjnego i z przeprowadzonych warsztatów.  Pokaz mody uczestników projektu.  Żuławski

Razem dla lokalnej społeczności – Minigranty IKEA Gdańsk

IKEA Gdańsk szuka organizacji, z którymi nawiąże współpracę przy realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności. Wsparcie w postaci produktów IKEA otrzymają wybrane podmioty prowadzące działania w zakresie poprawy warunków życia lokalnej społeczności. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30.11.2018 roku.

25.11 Koncert: Dwie Premiery 2018

Fundacja WOOD and MOOD zaprasza na koncert Dwie Premiery, koncert prezentuje dwie płyty zespołów pruszczan Mai i Ignacego Wiśniewskich.

10.XI Marsz charytatywny na orientację dla Kacperka

Nadeszła jesień. Sezon imprez sportowych na świeżym powietrzu powoli dobiega końca. Jednak zamiłowanie do zdrowego trybu życia pozostaje żywe jak wspomnienie lata. Sport w połączeniu ze świetną zabawą, to doskonałe czynniki motywujące do stawania na linni startu.

Apteka w budynku pogotowia ratunkowego

Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny prowadzi rozmowy z aptekarzami na temat uruchomienia w budynku pogotowia i PCPR przy ulicy Raciborskiego apteki.

4. edycja akcji „Nie jest kolorowo”

Już po raz czwarty Stowarzyszenie Traugutt.org organizuje akcję „Nie jest kolorowo”, czyli zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z polskich placówek edukacyjnych na Białorusi, Litwie, Ukrainie i Łotwie.

Koncerty na Kochanowskiego – Nowy sezon 2018-2019

Zapraszamy w nowym sezonie Koncertów na Kochanowskiego. Cykl koncertów rozpoczęliśmy recitalem skrzypcowym Adama Suski 18 września 2018. Najbliższe nasze wydarzenie to Spotkanie z gdańską projektantką mody Małgorzatą Wasik – założycielką marki Emwudesign. Wieczór będzie oryginalny także z racji “muzycznego pokazu mody”. P. Małgorzata Wasik jest autorką sukien dla zespołu Les

III Rowerowy Rajd Historyczny – Polacy Wyżyn Gdańskich

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego zorganizowało historyczny rajd rowerowy. Organizatorzy łączą przyjemnie z pożytecznym. Jazdę na rowerze po drogach powiatu gdańskiego i odkrywanie śladów i pamiątek polskości z czasów Wolnego Miasta Gdańska.

29.IX Piknik rajdowy dla Marcelinki

Mamy ogromną przyjemność z organizacji kolejnej imprezy, tym razem nie tylko mającej na celu doskonalenie technik jazdy.Powodem organizacji pikniku jest mała, a jakże waleczna istota „Marcelina” bo o niej mowa zjednoczyła 4 organizacje– Automobilklub Morski– LIVER Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom– Mercedes Spot Trójmiasto– Garage Styleoraz władze okolicznych miejscowości, aby przy