Jak załatać dziurę w domowym budżecie?

 

Brak środków finansowych pod koniec miesiąca może zdarzyć się każdemu, niezależnie od wysokości dochodów. O niespodziewane wydatki wcale nie jest tak trudno, zepsuty kran czy nagła choroba zawsze przychodzą w najmniej odpowiednim momencie. Niestety nie mamy wpływu na wszystko, zwłaszcza w przypadku losowych zdarzeń, które mogą nadwyrężyć portfel. Jak sobie poradzić z dziurą w naszym budżecie?

Dodatkowe źródło dochodów

Jeżeli problem z finansami domowymi pojawia się praktycznie każdego miesiąca, nawet pomimo unikania zbędnych zakupów, być może warto rozejrzeć się za dodatkowym źródłem dochodu. W sytuacji, gdy regularnie brakuje ci pewnej kwoty do przysłowiowego pierwszego, ale twoje wydatki są racjonalne, rozwiązaniem może być podjęcie pracy dorywczej. Możliwości jest wiele: praca przez Internet, wypełnianie ankiet lub składanie długopisów – to zajęcia, do których nie trzeba zbyt wysokich kwalifikacji i dostępne są praktycznie dla każdego. Nawet kilka godzin pracy w tygodniu może skutecznie podreperować budżet.

Pożyczka za zero

W sytuacji, gdy musisz zmierzyć się z nieoczekiwanymi wydatkami i jednocześnie gonią cię pilne płatności, rozwiązaniem może być pożyczka gotówkowa za zero złotych. Na rynku jest coraz więcej firm, które oferują klientom pierwszą pożyczkę za darmo, w ramach której spłacasz tylko kwotę pożyczonego kapitału, bez odsetek i ukrytych kosztów. Jeżeli musisz zapłacić za leki, wymienić zepsutą lodówkę lub naprawić samochód, to ekspresowy zastrzyk gotówki bez kosztów, może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o pożyczce za zero złotych, zajrzyj tutaj: https://www.vivus.pl/moje-finanse/pierwsza-pozyczka-za-darmo/.

Pozytywne myślenie

Znane przysłowie mówi, że optymista to człowiek, który w każdej sytuacji widzi szklankę do połowy pełną. Również w przypadku przejściowych kłopotów finansowych warto zobaczyć do połowy pełną szklankę, szukając pozytywnych aspektów sytuacji. Jeżeli będziesz zmuszony ograniczyć wydatki np. na jedzenie posiłków w restauracjach, to paradoksalnie może się wiązać z wymiernymi korzyściami. Dzięki konieczności przygotowywania posiłków w domu nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także poznasz nowe przepisy i egzotyczne smaki, a z czasem być może odkryjesz w sobie prawdziwą pasję do gotowania wymyślnych potraw za niewielkie pieniądze.

Wiele pozytywów można też znaleźć w sytuacji, kiedy musisz ograniczyć wydatki na benzynę. Jeżeli tylko masz taką możliwość, zrezygnuj z dojazdów autem na rzecz przejażdżki rowerem lub spaceru. Nie tylko zaoszczędzisz, ale także zadbasz o zdrowie i kondycję, a może nawet zrzucisz kilka zbędnych kilogramów. Być może jeszcze nie wydaje ci się to dobrym rozwiązaniem, ale zobaczysz, że sukcesem w życiu jest przede wszystkim pozytywne nastawienie. Jak napisała Magdalena Witkiewicz w książce Pierwsza na liście: ,,Myślcie pozytywnie. Pozytywne myśli przyciągają dobrych ludzi. I przyciągają szczęście”.

Artykuł sponsorowany

 

 

EKO STACJA - lokalne i ekologiczne - prawdziwe jedzenie
Zaopatrujemy Pruszczan w certyfikowaną żywność ekologiczną. Dzięki zbiorowym zamówieniom nasze ceny są bezkonkurencyjne, przy zachowaniu bezkompromisowej jakości.
Ekologiczne jabłka 5zł/kg
-Jajka Eko Zielononóżki klasa L 14zł/10szt
-Chleb żytni 100% (zakwas) 0,5kg 5zł
-Czereśnie EKOLOGICZNE 12 zł/KG
ul. Polskich Kolejarzy 13, Pruszcz Gd. (obok PKP)
Zadzwoń tel. 608 539 511
30.12 Koncert Noworoczny ze świąteczną nutą

W tym roku po raz pierwszy w Pruszczu Gdański będzie można wziąć udział w koncercie Noworocznym. Już 30 grudnia o godzinie 15.00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim będzie można usłyszeć Orkiestrę miasta Pruszcz Gdański w kolędowo-sylwestrowym repertuarze.

30.11 Lokalna grupa mocy dla kobiet

Zapraszamy Was 30 listopada, w piątek.
Zaczynamy punktualnie o 19.00 !!
Jak zwykle w sali koncertów na ulicy Kochanowskiego 71 w Pruszczu Gdańskim.

3-7.12 Apteczka w samochodzie – akcja społeczna

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku chciałby poinformować, że w pierwszym tygodniu grudnia, tj. 3-7.12.2018r. będzie realizowana MIKOŁAJKOWA AKCJA – AKCJA APTECZKA W SAMOCHODZIE, polegająca na przekazaniu, pięciuset kierowcom pięciu miast naszego województwa, samochodowych apteczek pierwszej pomocy.

24.11 Podsumowanie projektu pn. „ETNOŻUŁAWY Etno design w kulturze Żuławskiej”

Zapraszamy w dniu 24 LISTOPADA 2018 r.o godzinie 16.00 w Domu Podcieniowym w Miłocinie PROGRAM  Podsumowanie projektu i prelekcja pt. „Kultura Żuławska jako źródło inspiracji artystycznej” przeprowadzone przez Aleksandrę Paprot-Wielopolską.  Wernisaż wystawy zdjęć wykonanych podczas wyjazdu studyjnego i z przeprowadzonych warsztatów.  Pokaz mody uczestników projektu.  Żuławski

Razem dla lokalnej społeczności – Minigranty IKEA Gdańsk

IKEA Gdańsk szuka organizacji, z którymi nawiąże współpracę przy realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności. Wsparcie w postaci produktów IKEA otrzymają wybrane podmioty prowadzące działania w zakresie poprawy warunków życia lokalnej społeczności. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30.11.2018 roku.

25.11 Koncert: Dwie Premiery 2018

Fundacja WOOD and MOOD zaprasza na koncert Dwie Premiery, koncert prezentuje dwie płyty zespołów pruszczan Mai i Ignacego Wiśniewskich.

10.XI Marsz charytatywny na orientację dla Kacperka

Nadeszła jesień. Sezon imprez sportowych na świeżym powietrzu powoli dobiega końca. Jednak zamiłowanie do zdrowego trybu życia pozostaje żywe jak wspomnienie lata. Sport w połączeniu ze świetną zabawą, to doskonałe czynniki motywujące do stawania na linni startu.

Apteka w budynku pogotowia ratunkowego

Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny prowadzi rozmowy z aptekarzami na temat uruchomienia w budynku pogotowia i PCPR przy ulicy Raciborskiego apteki.

4. edycja akcji „Nie jest kolorowo”

Już po raz czwarty Stowarzyszenie Traugutt.org organizuje akcję „Nie jest kolorowo”, czyli zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z polskich placówek edukacyjnych na Białorusi, Litwie, Ukrainie i Łotwie.

Koncerty na Kochanowskiego – Nowy sezon 2018-2019

Zapraszamy w nowym sezonie Koncertów na Kochanowskiego. Cykl koncertów rozpoczęliśmy recitalem skrzypcowym Adama Suski 18 września 2018. Najbliższe nasze wydarzenie to Spotkanie z gdańską projektantką mody Małgorzatą Wasik – założycielką marki Emwudesign. Wieczór będzie oryginalny także z racji “muzycznego pokazu mody”. P. Małgorzata Wasik jest autorką sukien dla zespołu Les

III Rowerowy Rajd Historyczny – Polacy Wyżyn Gdańskich

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego zorganizowało historyczny rajd rowerowy. Organizatorzy łączą przyjemnie z pożytecznym. Jazdę na rowerze po drogach powiatu gdańskiego i odkrywanie śladów i pamiątek polskości z czasów Wolnego Miasta Gdańska.

29.IX Piknik rajdowy dla Marcelinki

Mamy ogromną przyjemność z organizacji kolejnej imprezy, tym razem nie tylko mającej na celu doskonalenie technik jazdy.Powodem organizacji pikniku jest mała, a jakże waleczna istota „Marcelina” bo o niej mowa zjednoczyła 4 organizacje– Automobilklub Morski– LIVER Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom– Mercedes Spot Trójmiasto– Garage Styleoraz władze okolicznych miejscowości, aby przy