Od dawna gmina Pruszcz Gdański stara się stwarzać mieszkańcom jak najdogodniejsze warunki do zagospodarowywania odpadów. Niestety nie wszyscy gotowi są podporządkować się ogólnym zasadom, jak i zwykłej, ludzkiej przyzwoitości.

To, co Państwo widzicie na zdjęciach to podrzucone worki ze śmieciami w okolicach ulicy Poprzecznej w Straszynie. Właścicieli zapewne jest kilku. Świadczy o tym zarówno ilość, jak i gatunkowa różnorodność tych specyficznych „kukułczych jajek”. Niemniej dane adresowe osoby, przynajmniej jednej, „podejrzanej” o wyrzucenie odpadów znane są straży gminnej, które prowadzi obecnie odpowiednie czynności. Po ich zakończeniu zostanie ona ukarana mandatem karnym, a może zostać także zobligowana do oczyszczenia terenu na własny koszt.

Jednak nie kara powinna być motywacją do walki z tak przykrym brakiem kultury i zaniedbania. Zadajemy sobie pytanie; czy chcemy żyć w takim miejscu? Czy naprawdę nie zależy nam na dbanie o swój własny dom? Kto chciałby żyć w miejscu zanieczyszczonym przez własne odpady, skoro nawet zwierzęta dbają o swoje miejsce do życia. Tym, którym na tym nie zależy powinno być po prostu wstyd.

Jednocześnie przypominamy, że na terenie gminy Pruszcz Gdański, działa Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Mieści się on w Będzieszynie (nr 113) naprzeciwko stacji benzynowej. Możemy tu zostawić zużyty sprzęt RTV i AGD, odpady wielkogabarytowe (np. meble), zużyte opony, odpady zielone (np. duże konary drzew, trawa, liście), chemikalia (np. stare farby, resztki farb), gruz, szkło, tworzywa sztuczne, papier, metale, baterie i świetlówki, żarówki, przeterminowane leki oraz odzież.

Punkt jest czynny od wtorku do piątku (poniedziałek – nieczynny) w godzinach od 14 do 18 oraz w soboty od 9 do 13.

źródło: pruszczgdanski.pl

Dodaj komentarz