Policjanci z Pruszcza Gdańskiego spotkali się z przedszkolakami w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kreci mnie bezpieczeństwo …”. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, o  zachowaniach podczas zabaw na podwórku, a także spacerów, podczas których można spotkać agresywnego psa. W czasie wizyty przedszkolaki mogły także posłuchać o pracy policjantów i zobaczyć radiowóz. Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w trakcie trwającego roku szkolnego policjanciz komendy z Pruszcza Gdańskiego realizują spotkania z dziećmi. Podczas pogadanek mundurowi omawiają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, problematykę zagubień, kontaktów z osobą obcą, a także z agresywnym psem. Dzieci także mogą posłuchać o pracy policjantów i zobaczyć radiowóz. Ostatnio takie spotkanie odbyło się w dniu 27 kwietnia br z przedszkolakami z Jagatowa.

Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze, a uczestnicy pogadanki zadawali różne pytania na które odpowiadali policjanci.

 

źródło: polnocna.tv

Dodaj komentarz