30 VI BAJM z Beatą Kozidrak przywita Lato w Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach

W sobotę 30 czerwca w Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach odbędzie się tradycyjny festyn z okazji Powitania Lata. To wyjątkowe wydarzenie, jak co roku, uświetni występ prawdziwej muzycznej gwiazdy. Powiemy tylko: Beata i Bajm! 

Ponieważ czas płynie szybko, a ciekawość mieszkańców wzrasta z każdym dniem – czego potwierdzeniem jest rosnąca liczba zapytań, jakie otrzymujemy – już dziś uchylamy rąbka tajemnicy na temat najbliższego gminnego festynu, którym powitamy Lato 2018.

Stało się już tradycją, że każdego roku podczas inauguracji i pożegnania sezonu wakacyjnego Gminnej Przystani towarzyszą znakomici muzyczni goście. Również w tym roku scenę przy Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach rozświetli gwiazda największego krajowego formatu.

Beata i Bajm

Nie ma chyba sensu przytaczanie tytułów największych szlagierów. Nie będziemy też liczyć tygodni ich królowania na listach przebojów. Grali na najpopularniejszych krajowych festiwalach, sprzedali niezliczone ilości płyt a na swoim koncie mają najważniejsze nagrody, przyznawane zarówno przez fanów, jak i środowisko muzyczne. Niepowtarzalny styl oraz charakterystyczny wokal Beaty Kozidrak oraz brzmienie zespołu  Bajm znamy wszyscy. Refreny wielu jej piosenek nie są chyba obce najstarszym, jak i tym młodszym mieszkańcom.  Nie będzie przesadą, jeśli napiszemy, że już wkrótce w Gminnej Przystani Żeglarskiej w Kolbudach wystąpi prawdziwa ikona polskiej muzyki pop i rock.

– Nasi mieszkańcy zdążyli się już przyzwyczaić do wielkich nazwisk artystów, którzy występują na naszych festynach – mówi wójt Leszek Grombala. – Sami sobie zawiesiliśmy poprzeczkę  naprawdę wysoko. Kurczy się lista tych wielkich, którzy u nas jeszcze nie grali. Gościliśmy przecież takie gwiazdy jak choćby Krzysztof Krawczyk. Również tym razem sięgamy po zespół, który znają wszyscy. Mam nadzieję, że wybór jakiego dokonaliśmy przypadnie do gustu wszystkim, bez względu na wiek. Już dziś pragnę zaprosić naszych mieszkańców na Powitanie Lata 2018. Spotykamy się 30 czerwca w Gminnej Przystani Żeglarskiej. Zapewniam, że Beata i Bajm nie będą jedyną atrakcją, jaką przygotowujemy na ten dzień.

Elvis, The Shadows i atrakcje dla dzieci

Oprócz wspomnianej już gwiazdy wieczoru, na scenie zaprezentują się grupa Surf N’roll grająca utwory z lat 60. I 70., głównie legendarnego zespołu The Shadows. Posłuchamy również przebojów jednej z najważniejszych ikon popkultury „Króla” Elvisa Presleya, które wykona dla nas Adam Gałka. Tradycyjnie nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Przestrzeń do zabawy, liczne konkursy, animacje i stoiska gastronomiczne nie pozwolą się nudzić najmłodszym uczestnikom festynu.

Dyskoteka z DJ Goskee

Po wielkiej dawce muzyki na żywo rozpocznie się impreza taneczna. Dyskotekowe rytmy serwować będzie DJ Goskee.

Festyn rozpocznie się o godzinie 18.00 i potrwa do godziny 2.00.

Zapraszamy serdecznie. Sobota, 30 czerwca, Gminna Przystań Żeglarska w Kolbudach!

 

źródło: kolbudy.pl

EKO STACJA - lokalne i ekologiczne - prawdziwe jedzenie
Zaopatrujemy Pruszczan w certyfikowaną żywność ekologiczną. Dzięki zbiorowym zamówieniom nasze ceny są bezkonkurencyjne, przy zachowaniu bezkompromisowej jakości.
Ekologiczne jabłka 5zł/kg
-Jajka Eko Zielononóżki klasa L 14zł/10szt
-Chleb żytni 100% (zakwas) 0,5kg 5zł
-Czereśnie EKOLOGICZNE 12 zł/KG
ul. Polskich Kolejarzy 13, Pruszcz Gd. (obok PKP)
Zadzwoń tel. 608 539 511
30.12 Koncert Noworoczny ze świąteczną nutą

W tym roku po raz pierwszy w Pruszczu Gdański będzie można wziąć udział w koncercie Noworocznym. Już 30 grudnia o godzinie 15.00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim będzie można usłyszeć Orkiestrę miasta Pruszcz Gdański w kolędowo-sylwestrowym repertuarze.

30.11 Lokalna grupa mocy dla kobiet

Zapraszamy Was 30 listopada, w piątek.
Zaczynamy punktualnie o 19.00 !!
Jak zwykle w sali koncertów na ulicy Kochanowskiego 71 w Pruszczu Gdańskim.

3-7.12 Apteczka w samochodzie – akcja społeczna

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku chciałby poinformować, że w pierwszym tygodniu grudnia, tj. 3-7.12.2018r. będzie realizowana MIKOŁAJKOWA AKCJA – AKCJA APTECZKA W SAMOCHODZIE, polegająca na przekazaniu, pięciuset kierowcom pięciu miast naszego województwa, samochodowych apteczek pierwszej pomocy.

24.11 Podsumowanie projektu pn. „ETNOŻUŁAWY Etno design w kulturze Żuławskiej”

Zapraszamy w dniu 24 LISTOPADA 2018 r.o godzinie 16.00 w Domu Podcieniowym w Miłocinie PROGRAM  Podsumowanie projektu i prelekcja pt. „Kultura Żuławska jako źródło inspiracji artystycznej” przeprowadzone przez Aleksandrę Paprot-Wielopolską.  Wernisaż wystawy zdjęć wykonanych podczas wyjazdu studyjnego i z przeprowadzonych warsztatów.  Pokaz mody uczestników projektu.  Żuławski

Razem dla lokalnej społeczności – Minigranty IKEA Gdańsk

IKEA Gdańsk szuka organizacji, z którymi nawiąże współpracę przy realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności. Wsparcie w postaci produktów IKEA otrzymają wybrane podmioty prowadzące działania w zakresie poprawy warunków życia lokalnej społeczności. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30.11.2018 roku.

17.11. 100-lecie Niepodległości – piknik rodzinny

Harmonogram:12:00 Start wydarzenia: do dyspozycji chata traperska z kominkiem oraz ognisko do pieczenia kiełbasek13:00 – 15:00 Atrakcje: strzelnice, spotkanie z husky, jazda quadem, budowa piramidy ze skrzynek – zajęcia alpinistyczne13:00 – 18:00 Część Historyczna: rekrutacja powstańców, szkolenie oddziałów powstańczych, 16:30 – zdobywanie barykady Spotykamy się bez względu na pogodę, w

25.11 Koncert: Dwie Premiery 2018

Fundacja WOOD and MOOD zaprasza na koncert Dwie Premiery, koncert prezentuje dwie płyty zespołów pruszczan Mai i Ignacego Wiśniewskich.

10.XI Marsz charytatywny na orientację dla Kacperka

Nadeszła jesień. Sezon imprez sportowych na świeżym powietrzu powoli dobiega końca. Jednak zamiłowanie do zdrowego trybu życia pozostaje żywe jak wspomnienie lata. Sport w połączeniu ze świetną zabawą, to doskonałe czynniki motywujące do stawania na linni startu.

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów – rejestracja dla potrzeb VAT-UE

Wraz z wejściem Polski do UE w 2004 roku, znaczącej zmianie uległ system rozliczania podatku VAT z podmiotami zagranicznymi.  W tamtym czasie była to rewolucja, do której nie każdy był odpowiednio przygotowany. Przez te kilkanaście lat członkostwa w UE, zostały wypracowane w miarę jednolite przepisy w całej Wspólnocie, które pozwoliły

Apteka w budynku pogotowia ratunkowego

Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny prowadzi rozmowy z aptekarzami na temat uruchomienia w budynku pogotowia i PCPR przy ulicy Raciborskiego apteki.

4. edycja akcji „Nie jest kolorowo”

Już po raz czwarty Stowarzyszenie Traugutt.org organizuje akcję „Nie jest kolorowo”, czyli zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z polskich placówek edukacyjnych na Białorusi, Litwie, Ukrainie i Łotwie.

Koncerty na Kochanowskiego – Nowy sezon 2018-2019

Zapraszamy w nowym sezonie Koncertów na Kochanowskiego. Cykl koncertów rozpoczęliśmy recitalem skrzypcowym Adama Suski 18 września 2018. Najbliższe nasze wydarzenie to Spotkanie z gdańską projektantką mody Małgorzatą Wasik – założycielką marki Emwudesign. Wieczór będzie oryginalny także z racji “muzycznego pokazu mody”. P. Małgorzata Wasik jest autorką sukien dla zespołu Les

III Rowerowy Rajd Historyczny – Polacy Wyżyn Gdańskich

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego zorganizowało historyczny rajd rowerowy. Organizatorzy łączą przyjemnie z pożytecznym. Jazdę na rowerze po drogach powiatu gdańskiego i odkrywanie śladów i pamiątek polskości z czasów Wolnego Miasta Gdańska.