30.11 Lokalna grupa mocy dla kobiet

Zapraszamy Was 30 listopada, w piątek. Zaczynamy punktualnie o 19.00 !! Jak zwykle w sali koncertów na ulicy Kochanowskiego 71 w Pruszczu Gdańskim.

Tak jak zawsze, dla uprzyjemnienia tego czasu, bardzo Was prosimy o przyniesie czegoś słodkiego na wspólny stół. My przygotujemy kawę i herbatę. Natomiast opłata 15 zł pozwoli nam pokryć koszty przyjazdu specjalisty psychologa Pana Przemysława Bujnowskiego.
________
Samo spotkanie merytoryczne rozpoczyna się punktualnie o 19.00,  jednak w sali jesteśmy już od 18.00. 
Układamy krzesła, kubki, robimy herbatę i kawę…  i ogarniamy całą przestrzeń sali przed spotkaniem. 
Zachęcamy również Ciebie do wcześniejszego przyjścia i przyłączenia się do tego wspólnego przygotowywania i krzątania się.  To też ważna część integracji 🙂 

Prosimy o pomoc w tej pracy, jak również,  o pomoc przy sprzątaniu po spotkaniu,  w miarę możliwości.  Będziemy bardzo wdzięczne i już z góry dziękujemy. 
Każda para rąk na wagę złota ♥

Tym razem tematem spotkania będą potrzeby.

ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ… CZYLI O
POTRZEBACH I STRATEGIACH ICH ZASPOKAJANIA.

Każde zachowanie człowieka służy zaspokajaniu potrzeb.
Źródło ludzkiego cierpienia leży w niezaspokojonych potrzebach.
Potrzeby nie są materialne – są wewnętrznym stanem, który oczekuje zaspokojenia. Kiedy słyszymy własne potrzeby oraz potrzeby innych to wiemy gdzie należy zmierzać. Kiedy inni słyszą swoje i nasze potrzeby tworzy się przestrzeń głębokiego porozumienia. Dopiero wtedy jest miejsce na wspólne szukanie strategii – jednak takich, które pozwolą zaspokoić potrzeby obu stron./Łukasz Bieliński

Czy słyszę swoje potrzeby?
Czy zawsze właściwie rozpoznaje moje potrzeby?
Jak ważne są moje potrzeby?
Czyje potrzeby są ważniejsze?
Czym rożni się potrzeba od strategii?
Czy właściwie zaspokajam moje potrzeby?
Czy świadomie układam strategie, które mają zaspokoić w bezpieczny sposób moje potrzeby?
Jak mogę pracować nad moimi potrzebami?
Jak znaleźć czas na ich zaspokajanie?
Co mi daje zadbanie o swoje potrzeby?
Czy umiem zadbać o potrzeby innych?
Czy inni zauważają, że ja czegoś potrzebuje?
Jak mogę im zakomunikować/powiedzieć o swoich potrzebach?

O tym ważnym temacie, w czasem nowy i inspirujący sposób, porozmawiamy w ostatni dzień listopada ♥

Ps. Na ostatnim spotkaniu padła propozycja, by każda z nas, powiedziała, w jednym zdaniu, kto to jest mężczyzna i jak ja go widzę, jak go mogę opisać. A więc przygotujmy jedno takie zdanie 😉

EKO STACJA - lokalne i ekologiczne - prawdziwe jedzenie
Zaopatrujemy Pruszczan w certyfikowaną żywność ekologiczną. Dzięki zbiorowym zamówieniom nasze ceny są bezkonkurencyjne, przy zachowaniu bezkompromisowej jakości.
Ekologiczne jabłka 5zł/kg
-Jajka Eko Zielononóżki klasa L 14zł/10szt
-Chleb żytni 100% (zakwas) 0,5kg 5zł
-Czereśnie EKOLOGICZNE 12 zł/KG
ul. Polskich Kolejarzy 13, Pruszcz Gd. (obok PKP)
Zadzwoń tel. 608 539 511
30.12 Koncert Noworoczny ze świąteczną nutą

W tym roku po raz pierwszy w Pruszczu Gdański będzie można wziąć udział w koncercie Noworocznym. Już 30 grudnia o godzinie 15.00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim będzie można usłyszeć Orkiestrę miasta Pruszcz Gdański w kolędowo-sylwestrowym repertuarze.

30.11 Lokalna grupa mocy dla kobiet

Zapraszamy Was 30 listopada, w piątek.
Zaczynamy punktualnie o 19.00 !!
Jak zwykle w sali koncertów na ulicy Kochanowskiego 71 w Pruszczu Gdańskim.

3-7.12 Apteczka w samochodzie – akcja społeczna

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku chciałby poinformować, że w pierwszym tygodniu grudnia, tj. 3-7.12.2018r. będzie realizowana MIKOŁAJKOWA AKCJA – AKCJA APTECZKA W SAMOCHODZIE, polegająca na przekazaniu, pięciuset kierowcom pięciu miast naszego województwa, samochodowych apteczek pierwszej pomocy.

24.11 Podsumowanie projektu pn. „ETNOŻUŁAWY Etno design w kulturze Żuławskiej”

Zapraszamy w dniu 24 LISTOPADA 2018 r.o godzinie 16.00 w Domu Podcieniowym w Miłocinie PROGRAM  Podsumowanie projektu i prelekcja pt. „Kultura Żuławska jako źródło inspiracji artystycznej” przeprowadzone przez Aleksandrę Paprot-Wielopolską.  Wernisaż wystawy zdjęć wykonanych podczas wyjazdu studyjnego i z przeprowadzonych warsztatów.  Pokaz mody uczestników projektu.  Żuławski

Razem dla lokalnej społeczności – Minigranty IKEA Gdańsk

IKEA Gdańsk szuka organizacji, z którymi nawiąże współpracę przy realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności. Wsparcie w postaci produktów IKEA otrzymają wybrane podmioty prowadzące działania w zakresie poprawy warunków życia lokalnej społeczności. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30.11.2018 roku.

17.11. 100-lecie Niepodległości – piknik rodzinny

Harmonogram:12:00 Start wydarzenia: do dyspozycji chata traperska z kominkiem oraz ognisko do pieczenia kiełbasek13:00 – 15:00 Atrakcje: strzelnice, spotkanie z husky, jazda quadem, budowa piramidy ze skrzynek – zajęcia alpinistyczne13:00 – 18:00 Część Historyczna: rekrutacja powstańców, szkolenie oddziałów powstańczych, 16:30 – zdobywanie barykady Spotykamy się bez względu na pogodę, w

25.11 Koncert: Dwie Premiery 2018

Fundacja WOOD and MOOD zaprasza na koncert Dwie Premiery, koncert prezentuje dwie płyty zespołów pruszczan Mai i Ignacego Wiśniewskich.

10.XI Marsz charytatywny na orientację dla Kacperka

Nadeszła jesień. Sezon imprez sportowych na świeżym powietrzu powoli dobiega końca. Jednak zamiłowanie do zdrowego trybu życia pozostaje żywe jak wspomnienie lata. Sport w połączeniu ze świetną zabawą, to doskonałe czynniki motywujące do stawania na linni startu.

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów – rejestracja dla potrzeb VAT-UE

Wraz z wejściem Polski do UE w 2004 roku, znaczącej zmianie uległ system rozliczania podatku VAT z podmiotami zagranicznymi.  W tamtym czasie była to rewolucja, do której nie każdy był odpowiednio przygotowany. Przez te kilkanaście lat członkostwa w UE, zostały wypracowane w miarę jednolite przepisy w całej Wspólnocie, które pozwoliły

Apteka w budynku pogotowia ratunkowego

Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny prowadzi rozmowy z aptekarzami na temat uruchomienia w budynku pogotowia i PCPR przy ulicy Raciborskiego apteki.

4. edycja akcji „Nie jest kolorowo”

Już po raz czwarty Stowarzyszenie Traugutt.org organizuje akcję „Nie jest kolorowo”, czyli zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z polskich placówek edukacyjnych na Białorusi, Litwie, Ukrainie i Łotwie.

Koncerty na Kochanowskiego – Nowy sezon 2018-2019

Zapraszamy w nowym sezonie Koncertów na Kochanowskiego. Cykl koncertów rozpoczęliśmy recitalem skrzypcowym Adama Suski 18 września 2018. Najbliższe nasze wydarzenie to Spotkanie z gdańską projektantką mody Małgorzatą Wasik – założycielką marki Emwudesign. Wieczór będzie oryginalny także z racji “muzycznego pokazu mody”. P. Małgorzata Wasik jest autorką sukien dla zespołu Les

III Rowerowy Rajd Historyczny – Polacy Wyżyn Gdańskich

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego zorganizowało historyczny rajd rowerowy. Organizatorzy łączą przyjemnie z pożytecznym. Jazdę na rowerze po drogach powiatu gdańskiego i odkrywanie śladów i pamiątek polskości z czasów Wolnego Miasta Gdańska.