29.IX Piknik rajdowy dla Marcelinki

Mamy ogromną przyjemność z organizacji kolejnej imprezy, tym razem nie tylko mającej na celu doskonalenie technik jazdy.
Powodem organizacji pikniku jest mała, a jakże waleczna istota „Marcelina” bo o niej mowa zjednoczyła 4 organizacje
– Automobilklub Morski
– LIVER Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom
– Mercedes Spot Trójmiasto
– Garage Style
oraz władze okolicznych miejscowości, aby przy okazji naszej świetnej zabawy zebrać fundusze na dalsza walkę z chorobą…

Trochę historii
Marcelinka urodziła 10 stycznia 2017 roku. W okresie prenatalnym zdiagnozowano u niej odwrócenie trzewi. Pomimo tej wady Marcelina zaraz po urodzeniu nie okazywała żadnych dodatkowych objawów choroby. Niestety, w drugim miesiącu jej życia po badaniu laparoskopowym stwierdzono u niej wrodzoną atrezje dróg żółciowych, polisplenie, marskość żółciową wątroby oraz cholestazę zewnątrzwatrobową.

Żeby uratować życie naszej córki lekarze wykonali zabieg Kasai polegający na przyłączeniu jelita grubego do wnęki wątrobowej w celu umożliwienia odpływu żółci z wątroby.

Zabieg okazał się skuteczny jedynie w niewielkim stopniu, u Marceliny nadal utrzymywały się bardzo wysokie, niekorzystne parametry wątroby jak i żółtaczka.
Niestety kolejne wizyty w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie pokazały nam coraz gorsze wyniki badań. Poprzez żylaki przełyku, nadal postępującą marskość wątroby, czy też wodobrzusze zostaliśmy wpisani na listę aktywną przeszczepową.
31 października 2017 roku Marcelinka dostała nowe życie. Dawcą wątroby był tata.
Pomimo bardzo ciężkiej choroby Marcelinki rodzice nie tracą nadziei na jej wyzdrowienie i robią wszystko aby zapewnić jej jak najlepszą opiekę. Leczenie Marceliny wymaga regularnego podawania drogich niekiedy nierefundowanych leków oraz immunosupresji. Konieczność zakupienia drogich leków, szczepionek, rehabilitacja oraz wyjazdy do Warszawy szybko wyczerpały nasze skromne oszczędności, dlatego też zwracamy się z prośbą o pomoc w ratowaniu naszej kochanej córki.
Prosimy o pomoc !
Rodzice Marcelinki

Stowarzyszenie udostępnia swoje konto bankowe. Można na nie dokonywać wpłat w złotówkach. Wpłaty są potwierdzane.
Darowizna na rzecz Marceliny Haska
RAIFFEISEN BANK nr konta 
94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

Plan pikniku
Wszystkie osoby wytypowane do przyjazdu swoimi samochodami/pojazdami na teren Auodromu Rusocin proszone są o zrzutkę na rzecz Marcelinki w wysokości 5 zł na bramie wjazdowej, lub więcej (osoby startujące w przejazdach na czas są zwolnione z zrzutki na bramie) do puszki i ustawia się w wyznaczonym miejscu, żeby nie było statycznie mamy w planie zrobić przejazdy z pomiarem czasu, w tym wypadku wpisujemy się na listę, odbędzie się około 5 pętli, za które wrzutka wynosić będzie 30 zł, dla chętnych więcej, w końcu to akt pomocy z naszej strony.
Wszystkich zapraszamy od godziny 10.00-18.00
Chętnych do przejazdów z pomiarem czasu zapraszamy od godziny 9.00 (odprawa, badanie kontrolne, weryfikacja dokumentów)
W trakcie przewidujemy ognisko, plac zabaw dla najmłodszych, pokazy z ratownictwa, punkt informacyjny AK Morski, pełne zaplecze sanitarne, edukacje mieszkańców oraz integracje z nimi.

Podczas festynu odbywac się będzie zbiórka NAKRĘTEK , zatem czas start zbieramy i przywozimy 🙂 

Podsumowując dotychczasowe atrakcje wyróżnić partnerów oraz osoby pomagające i wspierające całe przedsięwzięcie.

Zacznijmy od przedstawicieli władz począwszy od Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim, przez Gminę Pruszcz Gdański dochodząc do Sołtysów Żukczyna, Łęgowa i Rusocina, gdzie odbywać będzie się piknik. Bez tych osób i ich zaangażowania impreza z pewnością nie miała by szans zaistnieć.
Z atrakcji które możemy obiecać to przede wszystkim świetna zabawa i pomoc Marcelince, oraz motoryzacyjne atrakcje takie jak
*przejazdy samochodów rajdowych jak i możliwość przejażdżki takim pojazdem na prawym fotelu, tak by poczuć tą adrenalinę jaka ma we krwi załoga podczas startu
*pokaz samochodów klasycznych i zabytkowych które często spotykane na ulicach budzą wspomnienia i niejednokrotnie wzbudzają radość
*pokaz samochodów z grupy z gwiazda na masce… Mercedes Spot Trójmiasto, to bardzo młoda grupa pasjonatów marki Mercedes, rozrastająca się w bardzo szybkim tempie dzięki kreatywności założycieli
*grupa samochodów, której na okolicznych zlotach grupy Vag i nie tylko nikomu nie trzeba przedstawiać gdyż cyklicznie i powtarzalnie zdobywają na nich nagrody dzięki ciężkiej pracy przy swoich pojazdach, mowa tu o „Garage Style”
Kolejna atrakcja będzie strefa dziecięca o której można by pisać bardzo dużo… kredki, farbki, mazaki, zajęcia plastyczne, malowanie twarzy, rysowanie po asfalcie kredą, konkursy, zabawy i kilka niespodzianek, które zobaczycie na miejscu i na pewno was zaskoczą.
Jak to przy okazji tradycyjnych rajdów samochodowych, tak i na naszym pikniku rajdowym pojawią się ludzie, którzy tym razem zrobią widowisko edukacyjne. Mowa tu o służbach ratownictwa medycznego i drogowego. Osoby te czynią bardzo wiele w swojej codziennej pracy, tak by czy to na publicznych drogach, czy na odcinkach specjalnych ludzie mogli poczuć się bezpiecznie
Spędzając z nami czas będziecie mogli wypić kawę lub herbatę a to wszystko zagryźć ciastem przygotowanym przez wolontariuszy, jak również posilić się, gdyż przez okres całego pikniku będzie wyznaczone miejsce z ogniskiem i kiełbaskami
Kolejnymi atrakcjami będą namioty informacyjne gidze odbywać się będą wykłady z rożnych dziedzin nie tylko związanymi z motoryzacja, ale również z medycyna i ratownictwem.
Kolejna atrakcja dla osób wpłacających darowiznę na konto Marcelinki przelewem, wybierzemy 3 najwyższe jednorazowe wpłaty za które przewidujemy nagrody w postaci *Korekta lakieru
*sprzątanie i pranie wnętrza auta x2
Poza wymieniona lista atrakcji mamy dla was ogromna ilość niespodzianek, których nie będziemy się wahali używać tak aby każdy z gości jak i uczestników wyszedł z uśmiechem na twarzy…

Do zobaczenia na miejscu!!!

EKO STACJA - lokalne i ekologiczne - prawdziwe jedzenie
Zaopatrujemy Pruszczan w certyfikowaną żywność ekologiczną. Dzięki zbiorowym zamówieniom nasze ceny są bezkonkurencyjne, przy zachowaniu bezkompromisowej jakości.
Ekologiczne jabłka 5zł/kg
-Jajka Eko Zielononóżki klasa L 14zł/10szt
-Chleb żytni 100% (zakwas) 0,5kg 5zł
-Czereśnie EKOLOGICZNE 12 zł/KG
ul. Polskich Kolejarzy 13, Pruszcz Gd. (obok PKP)
Zadzwoń tel. 608 539 511
30.12 Koncert Noworoczny ze świąteczną nutą

W tym roku po raz pierwszy w Pruszczu Gdański będzie można wziąć udział w koncercie Noworocznym. Już 30 grudnia o godzinie 15.00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim będzie można usłyszeć Orkiestrę miasta Pruszcz Gdański w kolędowo-sylwestrowym repertuarze.

30.11 Lokalna grupa mocy dla kobiet

Zapraszamy Was 30 listopada, w piątek.
Zaczynamy punktualnie o 19.00 !!
Jak zwykle w sali koncertów na ulicy Kochanowskiego 71 w Pruszczu Gdańskim.

3-7.12 Apteczka w samochodzie – akcja społeczna

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku chciałby poinformować, że w pierwszym tygodniu grudnia, tj. 3-7.12.2018r. będzie realizowana MIKOŁAJKOWA AKCJA – AKCJA APTECZKA W SAMOCHODZIE, polegająca na przekazaniu, pięciuset kierowcom pięciu miast naszego województwa, samochodowych apteczek pierwszej pomocy.

24.11 Podsumowanie projektu pn. „ETNOŻUŁAWY Etno design w kulturze Żuławskiej”

Zapraszamy w dniu 24 LISTOPADA 2018 r.o godzinie 16.00 w Domu Podcieniowym w Miłocinie PROGRAM  Podsumowanie projektu i prelekcja pt. „Kultura Żuławska jako źródło inspiracji artystycznej” przeprowadzone przez Aleksandrę Paprot-Wielopolską.  Wernisaż wystawy zdjęć wykonanych podczas wyjazdu studyjnego i z przeprowadzonych warsztatów.  Pokaz mody uczestników projektu.  Żuławski

Razem dla lokalnej społeczności – Minigranty IKEA Gdańsk

IKEA Gdańsk szuka organizacji, z którymi nawiąże współpracę przy realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności. Wsparcie w postaci produktów IKEA otrzymają wybrane podmioty prowadzące działania w zakresie poprawy warunków życia lokalnej społeczności. Zgłoszenia przyjmowane będą do 30.11.2018 roku.

17.11. 100-lecie Niepodległości – piknik rodzinny

Harmonogram:12:00 Start wydarzenia: do dyspozycji chata traperska z kominkiem oraz ognisko do pieczenia kiełbasek13:00 – 15:00 Atrakcje: strzelnice, spotkanie z husky, jazda quadem, budowa piramidy ze skrzynek – zajęcia alpinistyczne13:00 – 18:00 Część Historyczna: rekrutacja powstańców, szkolenie oddziałów powstańczych, 16:30 – zdobywanie barykady Spotykamy się bez względu na pogodę, w

25.11 Koncert: Dwie Premiery 2018

Fundacja WOOD and MOOD zaprasza na koncert Dwie Premiery, koncert prezentuje dwie płyty zespołów pruszczan Mai i Ignacego Wiśniewskich.

10.XI Marsz charytatywny na orientację dla Kacperka

Nadeszła jesień. Sezon imprez sportowych na świeżym powietrzu powoli dobiega końca. Jednak zamiłowanie do zdrowego trybu życia pozostaje żywe jak wspomnienie lata. Sport w połączeniu ze świetną zabawą, to doskonałe czynniki motywujące do stawania na linni startu.

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów – rejestracja dla potrzeb VAT-UE

Wraz z wejściem Polski do UE w 2004 roku, znaczącej zmianie uległ system rozliczania podatku VAT z podmiotami zagranicznymi.  W tamtym czasie była to rewolucja, do której nie każdy był odpowiednio przygotowany. Przez te kilkanaście lat członkostwa w UE, zostały wypracowane w miarę jednolite przepisy w całej Wspólnocie, które pozwoliły

Apteka w budynku pogotowia ratunkowego

Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny prowadzi rozmowy z aptekarzami na temat uruchomienia w budynku pogotowia i PCPR przy ulicy Raciborskiego apteki.

4. edycja akcji „Nie jest kolorowo”

Już po raz czwarty Stowarzyszenie Traugutt.org organizuje akcję „Nie jest kolorowo”, czyli zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z polskich placówek edukacyjnych na Białorusi, Litwie, Ukrainie i Łotwie.

Koncerty na Kochanowskiego – Nowy sezon 2018-2019

Zapraszamy w nowym sezonie Koncertów na Kochanowskiego. Cykl koncertów rozpoczęliśmy recitalem skrzypcowym Adama Suski 18 września 2018. Najbliższe nasze wydarzenie to Spotkanie z gdańską projektantką mody Małgorzatą Wasik – założycielką marki Emwudesign. Wieczór będzie oryginalny także z racji “muzycznego pokazu mody”. P. Małgorzata Wasik jest autorką sukien dla zespołu Les

III Rowerowy Rajd Historyczny – Polacy Wyżyn Gdańskich

Już po raz trzeci Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego zorganizowało historyczny rajd rowerowy. Organizatorzy łączą przyjemnie z pożytecznym. Jazdę na rowerze po drogach powiatu gdańskiego i odkrywanie śladów i pamiątek polskości z czasów Wolnego Miasta Gdańska.