Znalezienie odpowiedniego prezentu dla dziecka wielu osobom sprawia niemało problemów. Jeśli również zastanawiasz się jaka zabawka sprawi maluchowi dużo frajdy, pomoże rozwijać jego umiejętności, a dodatkowo będzie interesująca nawet po kilku dniach, zastanów się nad klockami konstrukcyjnymi.

Dlaczego warto

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dlatego kupujemy maluchom zabawki edukacyjne, jakie w założeniu mają wspomagać ich rozwój. Niektórzy są zdania, że zabawki powinny przede wszystkim zająć dziecko i pozwolić mu ciekawie spędzić czas. Na szczęście można połączyć przyjemne z pożytecznym – doskonałym przykładem są klocki konstrukcyjne, które „rosną” wraz dzieckiem. Kilkumiesięczne maluchy zaczynają interesować się otoczeniem – zazwyczaj polega to na wkładaniu do buzi wszystkiego, co dostanie się w ich rączki. Stopniowo pojawiają się kolejne umiejętności i chociaż przygoda z klockami najczęściej zaczyna się od niszczenia konstrukcji budowanych przez rodziców, w końcu przychodzi czas na własne budowle. Drewniane klocki są więc doskonałym pomysłem na prezent zarówno dla maluchów, jak i przedszkolaków. Ich dużą zaletą jest pobudzanie wyobraźni dziecka oraz wiele możliwości, jakie oferują – można wykorzystać je do budowy całego miasta, toru przeszkód, pojedynczych budowli albo pojazdów. Doskonale sprawdzą się też podczas nauki liczenia, albo ćwiczenia umiejętności rozpoznawania kolorów.

Dla każdego coś odpowiedniego

Wśród klocków i zabawek konstrukcyjnych znaleźć można liczne modyfikacje pozwalające na dopasowanie produktu do konkretnego odbiorcy. Bezpiecznym rozwiązaniem dla najmłodszych są np. miękkie klocki z gumy, albo wykonane z materiału (ukryte w środku magnesy pozwalają na wzniesienie całkiem trwałych konstrukcji). Oczywiście dobrymi rozwiązaniami będą klasyczne Lego Duplo, a także ponadczasowe drewniane klocki, które od dawna cieszą się nie słabnącym powodzeniem. W przypadku starszych dzieci sprawdzą się również zestawy złożone z mniejszych elementów pozwalające na budowanie pojazdów, budynków czy dowolnych konstrukcji. Wybór jest bardzo duży, a koszt zakupu zróżnicowany – np. drewniane klocki w korzystnych cenach można bez większego problemu dostać w Internecie. Tak duża różnorodność sprawia, że z pewnością znajdziemy odpowiedni prezent dla dziecka w każdym wieku, który nie tylko zapewni maluchowi dobrą zabawę, ale też korzystnie wpłynie na jego rozwój. pamiętajmy tylko, aby wybierać wyłącznie produkty bezpieczne i dobrej jakości.

Artykuł sponsorowany

 

Dodaj komentarz