Dawniej konopie były istotnym elementem codziennej diety. W obecnych czasach roślina ta budzi niemało kontrowersji, ponieważ kojarzy się z marihuaną. Ta negatywna reklama sprawiła, że rezygnujemy z wielu cennych składników odżywczych, które doskonale wpływają na nasze zdrowie. Dlaczego warto wprowadzić konopie do codziennej diety?

Co dobrego kryje się w konopiach?

Jednym z najbardziej cennych dla naszego zdrowia składników, jakie zawierają konopie, są nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-6 i Omega-3 w idealnych dla naszego zdrowia proporcjach 3:1. Ponieważ organizm ludzki nie jest w stanie ich samodzielnie wytworzyć, wprowadzenie konopi do codziennej diety to doskonały sposób, aby je dostarczyć. W oleju z konopi (olej CBD) ponadto znajdują się aminokwasy, witaminy, przeciwutleniacze oraz minerały, dlatego jego spożywanie wspomaga pracę serca i układu krążenia, wzmacnia odporność, łagodzi stany zapalne i obniża poziom cholesterolu we krwi. Podczas zakupów należy wybierać produkt tłoczony na zimno, bo tylko taki zawiera wszystkie cenne składniki wymienione wyżej. Ma on ciemnozłoty kolor i orzechowy smak, który świetnie komponuje się z sałatkami, bakaliami lub pieczywem. Wartościowym produktem spożywczym pozyskiwanym z konopi są też nasiona tej rośliny – zawierają one niewiele węglowodanów, za to są bogatym źródłem białka. Można stosować je jako przekąskę, albo w sklepach ze zdrową żywnością kupić kawę, herbatę lub makarony z ich dodatkiem.

Konopie dla urody

Warto wiedzieć, że konopie siewne pozytywnie wpływają nie tylko na nasze zdrowie, ale też olej z nich pozyskiwany pomaga zadbać o kondycję skóry. Jego właściwości odżywcze i regeneracyjne sprawiają, że często stosuje się go jako dodatek do kosmetyków, a zwłaszcza produktów przeznaczonych dla osób mających problem z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą oraz cerą trądzikową. Należy tu wspomnieć również o fakcie, że sam olej może być bezpiecznie stosowany bezpośrednio na skórę, nawet u niemowląt, ponieważ jest hipoalergiczny, a tym samym stanowi ciekawą i zdrową alternatywę dla produktów drogeryjnych. Więcej na temat konopi i ich właściwości można przeczytać tutaj.

Artykuł sponsorowany

 

 

 

Dodaj komentarz