Wakacje to nie tylko przyjemności, ale także koszty. O ile wakacje z plecakiem i namiotem nie generują może gigantycznych kosztów, przy egzotycznych urlopach trzeba już skorzystać porządnie z kalkulatora i sprawdzić, jaka kwotą dysponujemy na wyjazd.

Gdy w Polsce plucha lub śniegi, na Karaibach trwa cudowne lato. Nic dziwnego, że to jeden z chętnie wybieranych przez Polaków kierunków urlopowych późną jesienią i zimą. W tym roku nieco ciężej obliczyć kolejne wydatki, bo wybory w USA nieco zachwiały kursem dolara. Oczywiście, nie są to wahania znaczne, ale gdy wydatki urlopowe liczymy w tysiącach dolarów, a mamy płacić za nie z polskiego konta, lepiej czasem przemyśleć zakup waluty. Warto też wiedzieć, gdzie tę walutę kupować.

W przypadku częstych zagranicznych wakacji warto także przemyśleć opcję założenia konta walutowego – na nim można gromadzić środki wtedy, gdy waluta dostępna jest akurat w dobrej cenie i trzymać je aż do wyjazdu (lub nagłej atrakcyjnej okazji sprzedażowej!). Ponadto udawanie się na urlop z walutową kartą płatniczą jest najzwyczajniej w świecie wygodę. Kartą możemy też opłacić lub zabezpieczyć rezerwację, gwarantując tym samym poziom walutowego wydatku. Same korzyści.

Jak zatem gromadzić środki rozsądnie? Z odpowiedzią jak zawsze przychodzi internet, tym razem oferując możliwość skorzystania ze społecznościowej platformy wymiany walut. Tu możemy spróbować wykonać przedurlopowe zadnie –  kupienie dolarów w korzystnej cenie.

Jak kupować przez Walutomat?

Kantory i banki zarabiają na wymianie walut w oparciu o spread, czyli różnicę między kursem kupna i sprzedaży. Oznacza to, że na każdej transakcji zarabiają do 15 procent, a cena dolara uzależniona jest od kursu NBP i pobieranej prowizji. Walutomat pobiera minimalną prowizję, co umożliwia bardziej elastyczne sterowanie cenami przez użytkowników.

Co więcej, nie musimy kupować dolarów w kwocie, którą aktualnie serwis podaje jako najniższą – tę monitorujemy na stronie internetowej https://www.walutomat.pl/kursy-walut/usd-pln/. Możemy po prostu zgłosić potrzebę kupienia określonej kwoty w dolarach po ustalonym przez siebie kursie lub zobaczyć, jakie aktualne oferty zakupu waluty są najkorzystniejsze.

Korzystna wymiana w obie strony

Z tego sposobu wymiany walut korzysta coraz większa liczba użytkowników, a konkurencja zawsze pozytywnie wpływa na jakość ofert. Zakup waluty po korzystnym kursie jest przed wyjazdem najważniejszym zadaniem. Środki ulokowane na koncie walutowym zachowują swoją wartość, a wydając pieniądze możemy być spokojni. Co więcej, po powrocie z zagranicznego wyjazdu możemy zachować walutę na koncie – w oczekiwaniu na kolejne wyjazdy lub atrakcyjne oferty w zagranicznych sklepach online – lub z zyskiem wymienić ją na złotówki. Korzyść osiągamy zatem nie tylko przy zakupie, ale także potencjalnie przy sprzedaży. To wygodna metoda wymiany nie tylko niewielkich, ale też dużych kwot. Warto zainteresować się zatem nowymi możliwościami, zwłaszcza że są one coraz wygodniejsze, atrakcyjniejsze i bezpieczne.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz