Wójt Gminy Kolbudy podjął decyzję o wydłużeniu terminu przyjmowania zgłoszeń dzieci do Szkoły Podstawowej w Kowalach. Formularze można składać do  13 kwietnia br. w pokoju nr 103 Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach, przy ul. Wybickiego 33 w godzinach 7.00 – 15.00.

W pierwotnie wyznaczonym terminie złożono niespełna sześćset wniosków. Przypomnijmy, że w systemie jednozmianowym do placówki będzie mogło uczęszczać 850 uczniów.

– Nabory cieszą się dużym zainteresowaniem – mówi dyrektor ZKPiG w Kolbudach Robert Aszyk. – Rodzice uczniów przychodzą, zadają też wiele pytań. Do godzin przedpołudniowych 28 marca, który pierwotnie wyznaczono jako ostatni dzień składania wniosków, przyjęliśmy jednak tylko 540 zgłoszeń. Wiemy, że w obwodzie Szkoły Podstawowej w Kowalach zamieszkuje znacznie więcej dzieci. Dlatego zwróciłem się do Wójta Gminy Kolbudy z prośbą o wydłużenie terminu rekrutacji. Większość zgłoszeń złożyli do tej pory mieszkańcy Gminy Kolbudy. Mniej formularzy przyjęliśmy od mieszkańców Gdańska i Pruszcza Gdańskiego. Po świętach planujemy zwrócić się bezpośrednio do szkół w tych gminach, aby w większym stopniu włączyły się do akcji informowania rodziców o trwającym procesie rekrutacji.

Wójt Gminy Kolbudy Leszek Grombala przychylił się do prośby i zdecydował, że termin rekrutacji zostanie wydłużony do piątku 13 kwietnia br.

– Postanowiliśmy dać rodzicom z obwodu nowej szkoły nieco więcej czasu na dopełnienie formalności – mówi wójt Leszek Grombala. – Większość podań przyjęliśmy od naszych mieszkańców. Mała liczba podań z gmin partnerskich wynika prawdopodobnie z niedoinformowania lub przekonania, że dziecko z obwodu musi być przyjęte do placówki nawet ostatniego dnia sierpnia. Zapisanie dzieci w wyznaczonym przez nas terminie dostarczy jednak wielu cennych informacji, które pomogą zorganizować placówkę. Informacja o przybliżonej liczbie uczniów, którzy we wrześniu br. rozpoczną naukę w nowej szkole ma ogromne znaczenie np. dla naboru kadry, który powinien ruszyć w maju.

Pragniemy poinformować, że na początku marca na facebooku uruchomiony został profil Szkoły Podstawowej w Kowalach. Znajdą tam Państwo najważniejsze wiadomości, zdjęcia oraz ciekawostki dotyczące budowanej placówki. Na innych nieoficjalnych profilach społecznościowych, skupiających osoby zainteresowane tematem, pojawiać się mogą nie zawsze sprawdzone informacje.

 

źródło: www.kolbudy.pl

Dodaj komentarz