Wystawa archiwalnych widokówek-„Czy słońce, czy deszcz”

Gdański Archipelag Kultury „Wyspa Skarbów” oraz Izba Pamięci Wincentego Pola zapraszają na wystawę czasową „Czy słońce, czy deszcz”. 

Ekspozycja wystawy: 08.07 – 31.08.2017
pon.-pt. godz. 10:00 – 20:00
sobota: godz. 11:00 – 14:00
niedziela: nieczynne

Wystawa w Izbie Pamięci Wincentego Pola

„Czy słońce, czy deszcz” to wakacyjna wystawa czasowa poświęcona archiwalnym widokówkom, jakie były wysyłane do bliskich w okresie letniego wypoczynku. Dzieło sztuki, źródło historyczne czy może zwykła pamiątka? Na tak postawione pytania, odpowiedzi będą poszukiwać goście naszej wystawy. Czy w dobie instagrama, snapchata, aparatów cyfrowych, postów na facebooku, pocztówka bezpowrotnie odeszła do lamusa? A może wręcz przeciwnie – zyskała drugie życie, stała się dumą hobbystów, obiektem pożądania kolekcjonerów, którzy gotowi są zapłacić za unikatowy egzemplarz setki euro?

Prezentowana wystawa, to też powrót do przeszłości, kiedy wyjeżdżając na wakacje nad morze naszym jedynym kontaktem z bliskimi była kupiona widokówka przedstawiająca miejsce, w którym wypoczywaliśmy. A zatem: o czym pisaliśmy do naszych bliskich, czym chcieliśmy się podzielić na ograniczonej pocztówkowej powierzchni, kogo chcieliśmy pozdrowić i na co jak zwykle narzekaliśmy…

 


Dodaj komentarz