WĘDRUJĄCE ALE KINO! 2017

W dniach 2-4 października 2017 r., zapraszamy na 8. Festiwal Filmów Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! Impreza jest „walizkową” wersją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbywającego się od ponad 40 lat w Poznaniu.

Wzorem ubiegłych lat, festiwal odwiedzi Cieplewo – miejscowość oddaloną od wielkomiejskich centrów kulturalnych, by pokazać tu najlepsze filmy dla dzieci i młodzieży z całego świata. Obok seansów kinowych odbędą się konkursy, warsztaty artystyczne, spotkanie z reżyserem filmu „Za niebieskimi drzwiami”. Po porannych seansach w poniedziałek i we wtorek zapraszamy m.in. na warsztaty plastyczne i filmowe: „Jak opowiadać językiem filmowym” i „Warsztaty filmowe green screen”.

We wtorek w godzinach popołudniowych nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych i nie zapomnimy o dorosłych. Dzieci zapraszamy na bajki, a po seansie – na warsztaty plastyczne „Tworzenie scenografii z plasteliny”. Dla dorosłych przygotowaliśmy spotkanie z Magdaleną Kamińską z Instytutu Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu, która podczas wykładu pt: „Niebieskie wieloryby atakują, czyli biegnij albo giń” opowie o zagrożeniach płynących z Internetu.

W programie objazdowej edycji festiwalu znajdą się najciekawsze filmy z repertuaru poznańskiej imprezy, które będą rywalizować o nagrodę miejscowej, dziecięcej publiczności, a której laureata poznamy ostatniego dnia festiwalu podczas gali zamknięcia.

Program festiwalu:

pruszczgda.pl/kultura/


Dodaj komentarz