Spotkania szkoleniowe. „Twój Pies – Nasze Bezpieczeństwo”.

Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański wspólnie ze Stowarzyszeniem Przewodników Psów Poszukiwawczych „Grupa NOS” oraz Ośrodkiem Kultury Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie, zaprasza mieszkańców naszej gminy na cykl bezpłatnych spotkań poświęconych zwiększeniu świadomości dotyczących różnych aspektów życia z psem.

Projekt, Stowarzyszenia Przewodników Psów Poszukiwawczych – Grupa NOS, pod nazwą „Twój Pies – Nasze Bezpieczeństwo”, otrzymał wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Gdańsk Transport Company S.A. o nazwie „AmberOne Blisko Nas”.

W ramach projektu odbędzie się 6 bezpłatnych spotkań szkoleniowych dla mieszkańców gminy Pruszcz Gdański, a w zasadzie ich czworonogów. Całość odbywać się będzie na terenie Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie przy ul. Długiej 20A.  W projekt angażuje się nie tylko wspomniany Ośrodek ale również Straż Gminna Gminy Pruszcz Gdański.

Wszystko zacznie się od spotkania organizacyjnego, połączonego z wykładem Straży Gminnej o bezpieczeństwie i pokazem symulatora zderzeń ! Spotkanie, o którym mowa – odbędzie się o godzinie 19, w dniu 03.08.2017. Miejsce: Mała sala kinowa w budynku OKSiBP.

Całość skierowana jest do mieszkańców gminy, którzy chcą dowiedzieć się w jaki sposób – szkoląc swojego psa – można zwiększyć bezpieczeństwo w całej gminie – na chodnikach, ulicach, parkach i innych uczęszczanych przez nas na co dzień miejscach.

Tematy, które m.in. zostaną omówione :
– prawidłowe obcowanie z psem
– obowiązki człowieka względem psa
– właściwe przewożenie psa w aucie
– szkolenie psów
– profilaktyka pogryzień
– bezpieczeństwo
– symulacja zderzenia przeprowadzona na profesjonalnym sprzęcie
– i wiele innych…

Terminy spotkań praktycznych:

10,17,24.08.2017
07,21,28.09.2017

Zgłoszenia na zajęcia praktyczne z udziałem psów przyjmowane są mailowo pod adresem: kontakt@grupanos.com lub bezpośrednio na spotkaniu organizacyjnym.

Liczba miejsc ograniczona ! Dla uczestników szkoleń praktycznych przewidziane są upominki !

Projekt jest współfinansowany przez Gdańsk Transport Company


Dodaj komentarz