Randka z feministą. Druga a jednak pierwsza.

Za nami Randka z feministą z Anną Kociarz i Maciejem Konopińskim. W najbliższą sobotę o godzinie 21.00 zapraszamy na Scenę Letnią Teatru Wybrzeże na prapremierę Randki z feministą z Joanną Kreft-Baką i Krzysztofem Matuszewskim. 

„Randka z feministą” Samanthy Ellis w reż. Michała Derlatki na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim: sobota (22.07.2017), godzina 21.00.

Randka z feministą to przewrotna komedia romantyczna, w której dwoje aktorów wciela się jednocześnie w zakochaną parę tuż przed ślubem, byłych kochanków i niechętnych małżeństwu rodziców. 

Zmieniając wcielenia, jak rękawiczki aktorzy dokonują wiwisekcji na emocjach bohaterów, a zarazem opowiadają historię, relacji zdawać by się mogło niemożliwej: przecież Ona lubi złych mężczyzn, a On jest feministą… Przezwyciężyć wszystkie przeszkody może jedynie, jak to w komediach romantycznych bywa, miłość, miłość, miłość.

– To sztuka o miłości, która pozornie wydaje się niemożliwa. Bohaterowie wpadają bowiem na siebie i w pierwszym kontakcie nic nie wskazuje na to, że cokolwiek może między nimi zaiskrzyć. Potem jednak okazuje się, że miłość jest w stanie pokonać wszelkie przeszkody, włącznie ze światopoglądowymi różnicami – powiedział reżyser spektaklu Michał Derlatka podczas próby medialnej na Scenie Kameralnej w Sopocie.

Sztuka Ellis „Randka z feministą” po premierze w Arcola Theatre w Londynie w listopadzie 2016 roku spotkała się ze znakomitym przyjęciem publiczności i krytyki teatralnej.

Przekładu sztuki Ellis dokonała Elżbieta Woźniak, a opracowaniem tekstu na potrzeby spektaklu zajął się Michał Kurkowski.

Samantha Ellis jest brytyjską pisarką i dramaturgiem. Urodziła się w rodzinie iracko-żydowskiej i dorastała w Londynie. Studiowała w Queens’College w Cambridge. Pracowała jako dziennikarka, pisała felietony o historii teatru dla gazety „The Guardian”. Jej sztuka „The Candy Jar” została pokazana podczas festiwalu Fringe w Edynburgu w 1996 roku. Kolejny utwór Ellis „Patching Havoc” w 2003 r. wystawił Theatre 503. Trzy lata później BBC Radio 4 wyemitowało jej słuchowisko „Sugar And Snow”, którego akcja rozgrywa się w społeczności kurdyjskiej w północnym Londynie.

 


Dodaj komentarz