Rozpoczęły się zapisy na półkolonie żeglarskie, które organizuje Urząd Gminy w Kolbudach.  Z wypoczynku mogą skorzystać najmłodsi  – uczniowie szkół podstawowych (od 7 roku życia) oraz gimnazjów –  mieszkańcy gminy Kolbudy.

Podczas dwóch turnusów półkolonii:

  • I turnus: 31 lipca – 4 sierpnia 2017,
  • II turnus: 5-9 sierpnia 2017)

Uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności żeglarskie na gminnym sprzęcie, w skład którego wchodzą Ancory, Optymisty, Omegi, Sasanka, kajaki oraz deski windsurfingowe, skuter wodny i RIB ratowniczy.

Oprócz zajęć żeglarskich dzieci i młodzież będą miały możliwość poznania innych form spędzania wolnego czasu. A wszystko to pod doskonałą opieką wyszkolonej kadry: nauczycieli wychowania fizycznego z uprawnieniami do prowadzenia zajęć żeglarskich oraz ratowników WOPR.

Warto również podkreślić, że w drugim turnusie półkolonii wezmą także udział dzieci z miast partnerskich Gminy Kolbudy: Niemenczyna (Litwa) oraz Jaworowa (Ukraina), a także dzieci z zaprzyjaźnionej z ZKPiG Kolbudy Szkoły im. Adama Mickiewicza w Sankt Petersburgu.

Półkolonie będą trwały w godzinach 9-17, a uczestnicy będą mieli zapewniony obiad.

Dla mieszkańców gminy Kolbudy koszt jednego turnusu półkolonii  to 250 zł.

Zapisy przyjmowane są: w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach , p. Henryk Skwirowski, tel. 508 071 415).