12 października 2017 gościliśmy Członków Komisji Europejskiej odpowiedzialnych za planowanie i wdrażanie Programu JESSICA.

Pruszcz Gdański był jednym z przystanków na trasie przedstawicieli Komisji Europejskiej, którzy odwiedzają inwestycje w całej Polsce zrealizowane z Programu JESSICA, czyli instrumentu inżynierii finansowej opracowanego przez Komisję Europejską we współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym oraz Bankiem Rozwoju Rady Europy.

Podczas spotkania Burmistrz Janusz Wróbel i Zastępca Burmistrza ds. Komunalnych Wojciech Gawkowski omówili inwestycje finansowane z pożyczek oferowanych w ramach Programu JESSICA. W Pruszczu Gdańskim zrealizowano z tego instrumentu 3 projekty:

1. budowa krytej pływalni wraz z infrastrukturą techniczno – sportową na terenie Zespołu Szkół nr 4 przy ul. Kasprowicza 16 w Pruszczu Gdańskim,

2. budowa boiska przy Zespole Szkół nr 2,

3. zagospodarowanie terenu przy ulicy Sikorskiego poprzez budowę infrastruktury sportowo – rekreacyjnej w Pruszczu Gdańskim.

Po prezentacji projektów goście zostali zaproszeni do obejrzenia jednej z inwestycji, czyli krytej pływalni na terenie Zespołu Szkół nr 4.

Dodaj komentarz