Prywatny inwestor chce zagospodarować teren nad brzegiem Martwej Wisły w Wiślince, tworząc tym samym luksusową infrastrukturę w bezpośrednim sąsiedztwie gminnej stanicy żeglarskiej.

Projekt wykonany przez 4Developments Sp. z o.o. dla MHA – MW Sp. z o.o. zakłada budowę mariny i budynków towarzyszących.

W osi założenia zaprojektowane są tereny zielone wraz z ciekiem wodnym prowadzące do placu centralnego przy marinie – opowiada architekt Adam Pieńkowski z zespołu projektowego. – Plac centralny jest zaprojektowany jako atrakcyjna przestrzeń z fontannami, oświetleniem i małą architekturą. Ma on pełnić funkcję integracyjną z możliwością organizowania imprez, czy koncertów. Ruch kołowy jest wyprowadzony z części centralnej, na strony zewnętrzne całości, tak by w jak najmniejszym stopniu być widocznym i uciążliwym dla użytkowników.

Marina zakłada ok. 200 miejsc cumowniczych. Do jej obsługi zaprojektowano bosmanat oraz budynek sanitariatów. Ponadto, przewidziano pomosty dostępne dla spacerowiczów.

Z kolei planowana infrastruktura towarzysząca to 7 budynków apart-hotelowych z usługami w parterach od strony placu centralnego, a także budynek hotelu z restauracją, basenem, SPA i salami konferencyjnymi. Pod wszystkimi budynkami projektowane są hale garażowe.

Rozpoczęcie inwestycji przewidywane jest na rok 2018.

 

Dodaj komentarz