Grzegorz Szymańczuk z firmy G-tronixrework z Pruszcza Gdańskiego, został Mistrzem Europy w lutowaniu, podczas mistrzostw odbywających się w trakcie targów Productronica 2017 w Monachium.

16 listopada był kolejnym dniem Mistrzostw Europy w lutowaniu, które odbywają się podczas największych w Europie targów Elektroniki i Rozwoju Produkcji – Productronica 2017. Udział w mistrzostwach w tym dniu brali zawodnicy z różnych krajów: Rosjii, Wielkiej Brytanii, Francji, Węgier, Niemiec oraz Polski. W całych Mistrzostwach, które trwały 3 dni, brali udział uczestnicy z 30 krajów. Zadania nie były proste tylko 8 uczestnikom udało się skończyć lutować płytkę w wyznaczonym czasie.

Polskę podczas Mistrzostw Europy reprezentowało dwóch zawodników. Grzegorz Szymańczuk z firmy G-Tronixrework z Pruszcza Gdańskiego oraz Grzegorz Maliszewski z Mediarecovery z Katowic.

Grzegorz Szymańczuk, który zdobył tytuł Mistrza Polski w lutowaniu podczas tegorocznej edycji RENEX Soldering Championship, uzyskał największą ilość punktów. Tym samym zdobył 1. miejsce na podium, stając się Mistrzem Europy w lutowaniu.

 

Gratulujemy – redakcja

Dodaj komentarz