Tempo prac przy budowie szkoły metropolitalnej w Kowalach jest naprawdę imponujące. Dopiero co, w kwietniu tego roku, wbito pierwszą łopatę w grunt, a już dzisiaj nad budynkiem zawisła wiecha.

Podniesiono ją w obecności przedstawicieli trzech samorządów: Gdańska, gminy Kolbudy i gminy Pruszcz Gdański, z inicjatywy których powstaje ta, na wskroś nowoczesna, placówka oświatowa. Wykonawca, którym jest firma Strabag Sp. z o.o. Pruszków, obiecuje że zgodnie z zapowiedziami pierwszy dzwonek w szkole ma zabrzmieć na rozpoczęcie roku szkolnego we wrześniu 2018 roku.


– Chciałabym jeszcze raz podziękować współpartnerom, gdyż okazało się, że nasze porozumienie miało sens, a jego owoce wyrastają właśnie na naszych oczach. Wiele dzieje się na terenie budowy, ale muszę podkreślić, że my również nie marnotrawimy czasu. Spotykamy się cyklicznie i pracujemy już nad kwestiami związanymi z funkcjonowaniem tej szkoły, a, proszę mi wierzyć, nie są to sprawy proste. Mam nadzieję, że mieszkańcy naszych trzech gmin również będą zadowoleni z efektów naszego porozumienia – powiedziała, w trakcie uroczystości, wójt gminy Pruszcz Gdański, Magdalena Kołodziejczak.

Szkoła wznoszona jest przy skrzyżowaniu ul. Heliosa i Apollina w Kowalach, przy samej granicy z Gdańskiem oraz nieopodal granicy z gminą Pruszcz Gdański. Trafi do niej około 350 dzieci z naszego terenu, głównie te mieszkające w najbliższej okolicy placówki.
Tym samym odciążona zostanie szkoła w Borkowie, co być może, spowoduje zwiększenie liczby miejsc przedszkolnych.

Kompleks będzie się składał z dwóch 3-kondygnacyjnych budynków. Powstaną tu także boiska sportowe: do piłki nożnej i wielofunkcyjne (do gry w koszykówkę, siatkówkę i tenisa), bieżnia i skocznia do skoku w dal, a także plac zabaw.

W budynku „B” znajdzie się miejsce na salę gimnastyczną z możliwością podziału na dwie mniejsze, salę pomocniczą do zajęć w-f, salę korekcyjną, aulę, stołówkę oraz kuchnię.

Inwestycja wyniesie ponad 35 mln zł. brutto.

źródło: Urząd Gminy Pruszcz Gdański

Dodaj komentarz