Prowadzący Łukasz Ryś, po raz kolejny wyruszył w Polskę, by zmieniać oblicze polskich warsztatów samochodowych. Przemianę serwisu z Pruszcza Gdańskiego można było zobaczyć na antenie TVN Turbo sobotę 30 września, o godzinie 10.45.

 Pan Marek, który prowadzi swój warsztat przy ulicy Bałtyckiej, mechanikiem samochodowym jest od ponad dwudziestu lat. Choć zleceń nie brakuje, to w zakładzie coraz widoczniejsze stawały się znaki upływu czasu. Właściciel uważał, że warsztat wymaga zmiany, a on i jego pracownicy potrzebują nowej energii do pracy. Pan Marek postanowił poszukać eksperta, który podpowiedziałby mu, jak unowocześnić zakład, by działał efektywniej, o pomoc zwrócił się do Łukasza Rysia, który na realizację tego zadania miał zaledwie trzy dni.

– To były bardzo intensywne trzy doby, w trakcie których pracowaliśmy na pełnych obrotach. Łukasz Ryś pokazał nam, że nawet niewielkie zmiany w organizacji pracy, potrafią sprawić, by miejsce, w którym naprawiamy auta stało się bardziej przyjazne zarówno dla klientów, jak i ich samochodów – podsumowuje pan Marek.

To już piąty-ostatni odcinek drugiej serii programu o polskich mechanikach, o której kontynuacji zadecydowała wysoka oglądalność i mocna pozycja w tygodniowym zestawieniu programów TVN. „Projekt Warsztat” to program telewizyjny, w którym prowadzący, ekspert motoryzacyjny Łukasz Ryś, wspierany przez Mariusza Maksyma – doradcę sieci ProfiAuto, pomaga warsztatom dopasować się do zmieniającego się rynku i rosnących oczekiwań klientów. Eksperci walczą ze złymi nawykami panującymi w odwiedzanych przez nich serwisach i analizują przyczyny towarzyszących im problemów. Dzięki ich „warsztatowym rewolucjom” nadzieję na przyszłość odzyskało już jedenaście serwisów w całej Polsce. Pomysłodawcą odcinka jest sieć ProfiAuto, zrzeszająca niezależne warsztaty samochodowe.

– Niezależne warsztaty samochodowe to zwykle miejsca, gdzie pracują zapaleni pasjonaci, dla których motoryzacja to coś więcej, niż praca. Jednak nawet ich nie omijają problemy typowe dla tej branży. Każdy odcinek to odrębna historia, za którą zawsze stoją fantastyczni ludzie, którym staramy się pomóc. Od ich nastawienia i gotowości do zmian zależy czy sukces będzie krótko czy długoterminowy – mówi Łukasz Ryś, ekspert motoryzacyjny, prowadzący program „Projekt Warsztat”.

Dodatkowe emisje odbyły się: 1 października  godz. 18.45, 3 października godz. 19.00, 5 października godz. 20.45, 6 października  godz. 13.00

Zapowiedź odcinka nakręconego w Pruszczu Gdańskim można obejrzeć na stronie:

tvnturbo.pl/programy/projekt-warsztat

Dodaj komentarz