Nadawanie na nowych falach. Radio Tczew – niezależna inicjatywa z myślą przekazywania lokalnych informacji i dobrej muzyki – działa od wczoraj!

Z ogromną radością spieszę poinformować Państwa, że 21 listopada o godz. 7:00 rozpoczęło nadawanie Radio Tczew 100,8 FM.

Dzień startu zapowiedział się interesująco – Redakcja przygotowała dla mieszkańców Tczewa wiele niespodzianek, a specjalny program nadawany był z trzech lokalizacji w mieście.

Historia powstawania radia nie będzie tu przedstawiona – to temat na książkę – jak mówi Redaktor Naczelna Radia Tczew Barbara Jackiewicz:

 W kilku słowach jest to zwieńczenie starań i spełnienie marzeń kilku osób. Bez nich Radio Tczew nie miałoby sensu istnienia. Dziękuję Adamowi Przybyłowskiemu, prezesowi lokalnej rodzinnej telewizji kablowej Telkab Sp. z o.o., który uwierzył, że w XXI wieku można pójść pod prąd i postawić na lokalne działanie w biznesie, dziennikarzom Hannie Brzezińskiej i Wojciechowi Stobbie, którzy mimo wszystko ufali, pomagali i dopingowali mnie do działania, dyr. Adamowi Przybyłowskiemu Jr, który wsparł nas umiejętnościami dźwiękowca i technika, a także Słuchaczom nieistniejącego już Radia Fabryka Tczew i przyjaciołom, którzy wiele lat trzymali za nas kciuki. Radio Tczew 100,8 to: – stacja lokalna działająca na podstawie decyzji koncesyjnej wydanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, – inicjatywa niezależna, która nie należy do żadnej korporacji radiowej, – dociera do mieszkańców Tczewa i gmin: Tczew, Lichnowy, Miłoradz, Pszczółki, Subkowy i Suchy Dąb, a czasem nawet trochę dalej, – rozgłośnia, której misją jest lokalna informacja i dobra muzyka. W naszej ramówce znajdziecie lokalne wiadomości, poznacie sportowe aktualności, sprawdzicie pogodę i korki uliczne w okolicy, wysłuchacie kalendaria, ciekawostki, rozmowy i dyskusje na różne tematy. Chcemy budować wspólnie ze Słuchaczami i z Państwem małą Ojczyznę w zasięgu naszej stacji.

Zachęcamy do kontaktu z dziennikarzami:

Hania Brzezińska: hania@radiotczew.pl
Marta Irzyk: marta@radiotczew.pl
Ola Kęprowska: ola@radiotczew.pl
Wojtek Stobba: wojtek@radiotczew.pl
Piotr Stolc: piotr@radiotczew.pl

Redakcja będzie współpracować także z redaktorami Telewizji Tetka Tczew o zasięgu w Tczewie i Pelplinie.

Zapraszamy do współpracy – przesyłania nam informacji ważnych dla mieszkańców, wydarzeń i komunikatów.

Dodaj komentarz