W czwartek 13.10. 2016 r. o godz. 18.35 Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gd. otrzymała informację, że na torowisku w Skowarczu doszło do potrącenia człowieka.

Policja oraz służby ratownicze natychmiast otrzymały informację od oficeera dyżurnego.

Policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Pruszczu Gdańskim zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wstrzymali ruch pociągów – mówi asp. Szt. Marzena Szwed-Sobańska. – Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia, sporządził szkic sytuacyjny oraz przeprowadził oględziny pociągu biorącego udział w wypadku.

Zgon 64-letniej kobiety, został stwierdzony przez lekarza pracującego na miejscu wypadku. Policjanci wspólnie z lekarzem medycyny sądowej dokonali oględzin miejsca wypadku oraz zwłok, które zostały przewiezione do prosektorium.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mieszkanka gminy Pszczółki przechodząc przez torowisko w niedozwolonym miejscu potknęła się i upadła na tory – wyjaśnia Szwed-Sobańska. – Nadjeżdżający pociąg nie był w stanie wyhamować i śmiertelnie potrącił kobietę.

Ten sam skład potrącił ok. 4 godziny później 19 – letniego mężczyznę. Zdarzenie miało miejsce w Twardej Górze (woj, kujawsko – pomorskie). Mężczyzna zmarł.

 

Dodaj komentarz