Martyna i Marlena Smoleń to dwie utalentowane dziewczynki z Pruszcza Gdańskiego. Martyna ma 9 lat, a Marlena 8. Obie trenują wyczynowo gimnastykę sportową w gdańskim klubie UKS AS Olimpijczyk, a sport jest ich pasja od najmłodszych lat. Mimo młodego wieku maja na swoim koncie wiele sukcesów.

Martyna debiutowała w tym roku na zawodach fit-kid gdzie zdobyła srebrny medal. Dzień później zajęła wysokie 4 miejsce w V mistrzostwach Polski w fid-kid & fitness aerobic federacji WFF-WBBF organizowanych przez Aleksandrę Kobielak. Jednocześnie dało jej to awans do Mistrzostw Europy, które odbędą się 22 kwietnia w Niemczech.

Marlena – młodsza z sióstr odnosi ogromne sukcesy w szachach. Grała w wielu turniejach m.in. w międzynarodowym turnieju „gwiazdy północy” w lutym 2017 w Jastrzębiej Górze, czy Mistrzostwach Polski do lat 7 w 2016 r. w Suchedniowie, gdzie zajmowała wysokie miejsca. Jest to mistrzyni województwa pomorskiego w kategorii dziewcząt do lat 7 z 2016 r. oraz aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Województwa Pomorskiego, które odbyły się 8 kwietnia 2017 r. w Tczewie. A już w maju kolejny start w Mistrzostwach Polski Młodzików w Szczyrku.

Możliwość rozwoju oraz świetny trening umysłowy zawdzięcza trenerom Akademii Umysłu Primus w Pruszczu Gdańskim.

Dodaj komentarz