Magia Świąt Bożego Narodzenia trwa.

Dzieję się tak m. in. dzięki projektowi „Gwiazdkowa Niespodzianka”.

Operation Christmas Child to ogólnoświatowy projekt charytatywny skierowany wyłącznie do dzieci. Realizowany jest w ok. 140 państwach. W Polsce działa od 1999 roku pod nazwą Gwiazdkowa Niespodzianka. Do dnia dzisiejszego obdarowano prawie 3 mln polskich dzieci.

 

Celem projektu jest przekazanie paczki świątecznej dzieciom do 14 roku życia. Paczki te przygotowywane są przez rodziny z innych krajów. Te, które trafiają do Polski pochodzą głównie z Niemiec.

 

Przekazanie paczek następuje w świątecznej atmosferze, z programem artystycznym, kolędami, grami i zabawami, odwiedzinami wolontariuszy.

Paczki „Gwiazdkowej Niespodzianki” zawierają: przybory szkolne, ubrania, kosmetyki, zabawki, drobne gadżety oraz słodycze. Paczki przygotowane są z uwzględnieniem płci i wieku dzieci, dla których są przeznaczone.

 

20 grudnia w tym nietuzinkowym, świątecznym wydarzeniu mogły wziąć udział przedszkolaki z Przedszkolnych Punktów Integracyjnych „Tuptusie” w Pruszczu Gdańskim oraz na Rotmance. Międzynarodowi świąteczni posłańcy przybyli nie tylko z paczkami, których rozdanie było radosnym zakończeniem  tego przesympatycznego wydarzenia, ale również  ze świątecznym quizem biblijnym, okraszonym słodkimi nagrodami oraz z tradycyjnym kolędowaniem.  Niezwyczajność chwili podkreślił  nastrój pełen nie tylko świątecznego uniesienia połączonego z oczekiwaniem na niespodziankę, ale także przemiła, ciepła, pełna humoru atmosfera, która była udziałem zarówno wolontariuszy, jak i dzieci oraz nauczycieli biorących udział w wydarzeniu.

 

 

„Gwiazdkowa Niespodzianka” była niezapomnianym, niezwykłym i zupełnie nowym przeżyciem dla tuptusiowych przedszkolaków, innym od odwiedzin tradycyjnego Pana w czerwonym stroju z białą brodą. Prezenty, zaadresowane z imienia i nazwiska do konkretnego przedszkolaka okazały się prawdziwym  personalnym prezentem świątecznym, dostosowanym do wieku dziecka, jego płaci, a nierzadko do upodobań i zainteresowań. Do paczek nadawcy mogli dołączyć kartki nie tylko z życzeniami, ale również z adresem zwrotnym, dzięki czemu magia wydarzenia będzie trwać jeszcze długo po świętach w postaci kartek z podziękowaniami kierowanych przez Tutpusiowych przedszkolaków do ich darczyńców  z całego świata.

Dodaj komentarz