Do 31 października klienci sklepów Tesco będą decydować jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”.  W Tczewie i okolicy konkurują ze sobą: Oddział Rejonowy PCK, Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku  oraz Fundacja Lighthouse Gdańsk. Jedna z nich otrzyma grant na realizację swojego pomysłu.

Kilka słów o projektach.

Oddział Rejonowy PCK w Tczewie: PRZEŁAM STRACH – UDZIEL PIERWSZEJ POMOCY!

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy są idealną okazją do propagowania zasad udzielania pierwszej pomocy wśród całego społeczeństwa, a szczególnie wśród ludzi młodych, wchodzących w dorosłe życie. Polski Czerwony Krzyż od wielu lat uczy jak dbać o bezpieczeństwo oraz zdrowie własne i innych. Dlatego nasz projekt ma na celu pokazać dzieciom i młodzieży jak reagować, gdy ktoś będzie potrzebował pomocy w szkole, na ulicy czy podczas wakacyjnych przygód.

Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku: STUDENT TRZECIEGO WIEKU CZYTA Z PASJĄ.

Student Trzeciego Wieku czyta z pasją – dla siebie? Też, ale gównie dla drugiego człowieka, dla rodziny, sąsiadów, mieszkańców, dla tych wszystkich, którzy kochają bajki. Z pasją, ponieważ to czytanie połączone z teatralną choreografią, zaskakujące, twórcze – takie jakiego nauczą się na specjalnych warsztatach umiejętnego czytania, dykcji, emisji głosu, ruchu scenicznego. Doświadczenie życiowe połączone z twórczą kreatywnością to najlepszy przepis na działanie – szczypta pomysłów i kreacja bajki gotowa. Niech się dzieje, niech się tworzy!

Fundacja Lighthouse Gdańsk: SZYCIE JEST PIĘKNE

Projekt pozwoli stworzyć przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Starogardzie Gdańskim miejsce otwarte dla wszystkich. Przy kawie, herbacie i łakociach będziemy uczyć się szyć, wymieniać pomysły, poznawać się, odkrywać talenty oraz inspirować się do dalszych działań. Pokażemy czym jest wolontariat i ile radości może dać. Naszymi dziełami podzielimy się z chorymi dziećmi ze szpitali w Tczewie i Starogardzie Gdańskim oraz z podopiecznymi ZOL, DPS. Bo szycie może być piękne!

Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich Komisja Grantowa wybrała 2 lub 3 najlepsze pomysły. Teraz mieszkańcy danego regionu wyłonią zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. W sumie do organizacji trafią granty o łącznej wartości 625 tys. zł.

Jak głosować:  Tesco.pl

Na projekty możesz głosować w następujących sklepach:

Dodaj komentarz