W Urzędzie Miasta Pruszcz Gdański cały czas trwają prace nad nowym miejskich budżetem na rok 2018. Mimo to znamy już pierwsze miejskie inwestycje, planowane na przyszły rok.

– W 2018 roku będziemy realizować przede wszystkim inwestycje związane z projektem węzłów integracyjnych, czyli budowę dwóch parkingów po obu stronach dworca kolejowego. Zbudujemy ścieżkę rowerową od ul. Mickiewicza do Strugi Gęś i ulicy Sikorskiego – mówi Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Janusz Wróbel. – Powstaną też dwa mostki, na Raduni przy ulicy Zastawnej, a także umożliwiający dojście do Faktorii od strony Juszkowa.

To nie wszystko. W 2018 roku czeka nas budowa układu drogowego na ulicach Olszewskiego, Wróblewskiego, Mościckiego, 23 Marca i zbiornika retencyjnego na os. Bursztynowym.

W przyszłym roku ruszy także rozbudowa strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej, oraz budowa ulicy Dąbrowskiego. Więcej na temat przyszłorocznego budżetu inwestycyjnego już wkrótce, po informacjach o wysokości państwowej subwencji oświatowej która, w przypadku ograniczenia dofinansowania, może drastycznie wpłynąć na realizację nowych przedsięwzięć.

Dodaj komentarz