Wszyscy świeżo w pamięci mamy jeszcze tragiczną noc z 11 na 12 sierpnia tego roku, kiedy podczas niespotykanej nawałnicy, ucierpiało wiele miejscowości z terenu województwa pomorskiego. Jedną z nich były Sierakowice dokąd popłynęła pomoc z gminy Pruszcz Gdański. Teraz, właśnie stamtąd nadeszły oficjalne słowa podziękowania za mobilizację i okazaną solidarność.

A w tamtych dniach w świetlicach wiejskich na terenie gminy trwała zbiórka konkretnych produktów, które były niezbędne na terenach dotkniętych nawałnicą. Później zostały one przewiezione do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierakowicach i rozdysponowane wśród osób najbardziej potrzebujących pomocy. Na wniosek wójta z kolei, Rada Gminy Pruszcz Gdański podjęła uchwałę, na mocy której przyznano pomoc finansową gminie Sierakowice w wysokości 50 tys. zł.

 

Za okazaną wówczas pomoc, w specjalnym liście napisanym w imieniu społeczności lokalnej, władz samorządowych gminy Sierakowice, podziękował wójt gminy, Tadeusz Kobiela.

„…W obliczu wielkiej tragedii, Państwa szczera i bezinteresowna pomoc na zaspokojenie potrzeb poszkodowanych mieszkańców, głównie w zakresie remontów i odbudowy zniszczonych budynków była bezcenna…..Nigdy nie zapomnimy Państwa dobroci serca i szlachetności…”
– czytamy m.in. we wspomnianym liście.

źródło: Urząd Gminy Pruszcz Gdański

Dodaj komentarz