Po rozmowach z ZTM, Miasto Pruszcz Gdański wynegocjowało większy autobus na bardzo mocno przeciążonym porannym kursie linii 107 w kierunku Ronda Kociewskiego.

W pierwszy kurs przegubowiec ruszy już w poniedziałek o godz. 5.08. Dodatkowo o godz. 5.18 z Komarowa pojedzie kolejny autobus linii 107. Kolejny nowy kurs linii 107 dojedzie przed 17.45 do Ronda Kociewskiego. Na rondzie będzie czekał do 18.15.

Władze miasta rozmawiają z ZTM na temat wydłużenia linii 151 na Osiedle Bursztynowe. Pozwoli to zapewnić dogodny dojazd z Gdańska i do Gdańska coraz liczniejszych mieszkańców tego osiedla.

Miasto stara się również o zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów linii 205. Kolejne zmiany będą możliwe po otrzymaniu informacji o wysokości kosztów korekt kursowych. Planując budżet na rok 2017 przyjęto wzrost wydatków na dopłaty do funkcjonowania komunikacji zbiorowej, jednakże dopiero po przedstawieniu wyliczeń przez ZTM możliwe będzie podjęcie decyzji o zakresie sfinansowania wszystkich oczekiwanych zmian.

Aktualny rozkład jazdy dostępny na stronie http://www.ztm.gda.pl

Dodaj komentarz