Permakultura bez bzdur, czyli praktyczne podejście do tematu. Teorię możecie sobie z grubsza wyczytać w necie, dlatego proporcje teorii do praktyki na moim warsztacie będą 20: 80, 20% teorii, 80% praktyki.

Permakultura – gałąź projektowania ekologicznego, inżynierii ekologicznej i projektowania środowiska, tworząca zrównoważoną architekturę siedzib ludzkich i samoregulujące się systemy rolnicze na wzór ekosystemów naturalnych.

Wiele osób w permakulturze szuka szamaństwa i ezoteryki, a twórcy jej zasad byli bardzo praktycznymi ludźmi, którzy próbowali pogodzić samowystarczalność z naturalnymi zjawiskami w przyrodzie. Dlatego mój pomysł na warsztaty z permakultury jest taki, że nie będzie dzwonków, wysyłania energii z tęczy i lwów skaczących przez płonące obręcze, tylko praktyczne zastosowanie tego, co podpowiada nam natura w ogródku i w lesie.
Tego typu warsztat robię po raz pierwszy, więc liczę najbardziej na krewnych i znajomych Królika i ich feedback. W zeszłym roku zrobiłam PDC u Richarda Perkinsa u niego na farmie i chętnie podzielę się tym, czego się tam dowiedziałam. Richie ma na drugie Praktyczny, więc postaram się mocno czerpać z jego wiedzy.
Dokładny program rozpiszę w ciągu kilku dni, a to,czego należy się spodziewać:
Zasady permakultury w praktyce – co udaje nam się zastosować, Grządki hugelkultur, Ogród na kompoście, Sad na pastwisku lub oodwrotnie. Chwasty rosną dla nas, a nie przeciwko nam. Leczymy się jedząc. Zwierzęta w permakulturze, hodowla i zastosowanie. Robienie serów. Projekt woda. Grzyby. Las. Szkółka. Pszczoły i barcie. Jak ogarniać kasę, żyjąc w zgodzie z naturą?

Cena warsztatów wraz z wyżywieniem i noclegiem w jednej sali lub pod namiotem: 350zł.

3 sierpnia – 5 sierpnia
3 sierpnia o 10:00 do 5 sierpnia o 20:00
Rezerwacja przez FB lub czerniec@op.pl lub 662 126 383
Dla osób, którym zawsze brakuje gotówki, a mają dużo wolnego czasu i lubią pracować na świeżym powietrzu oferujemy możliwość odpracowania części lub całości warsztatu.
Lokalizacja: Czerniec 1  (gm. Trąbki Wielkie).

Dodaj komentarz