Niektórzy mieszkańcy gminy i miasta Pruszcz Gdański dość beztrosko potraktowali zakazy w nowym roku. Może tak bardzo ucieszyli się z nadejścia kolejnego roku – i aby zapomnieć o swoich przewinieniach…znów wpadli w tarapaty?

Policjanci z komendy powiatowej policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców, gdzie jeden z nich miał wydaną decyzję starosty dotyczącą cofnięcia uprawnień. W tym samym dniu policjanci zatrzymali jeszcze 2 innych kierujących, gdzie  pierwszy z nich miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, a drugi wydaną decyzję starosty o cofnięciu uprawnień. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz nie stosowanie się do decyzji starosty grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za złamanie orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów przez sąd grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (02 stycznia br.) o godzinie 10:30 w miejscowości Pruszcz Gdański na ulicy Obrońców Wybrzeża  policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 64 -letniego mężczyznę, kierującego pojazdem marki volkswagen golf, który posiadał wydaną decyzję przez starostę o cofnięciu uprawnień. Tego samego dnia o godzinie 12:49 w miejscowości Pruszcz Gdański na ulicy Kopernika policjanci ruch drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 45 -latka kierującego pojazdem marki mercedes, który posiadał aktualny sądowy zakaz  kierowania wszelkimi pojazdami. Następnie jeszcze tego samego dnia o godzinie 20:25 w miejscowości Czerniewo policjanci z komisariatu policji w Trąbkach Wielkich zatrzymali do kontroli 50 – latka kierującego motorowerem marki honda, który miał ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Policjanci patrolujący podległy rejon o godz. 20.55 w miejscowości Rotmanka na ulicy Jarzębinowej  skontrolowali kierowcę volkswagena passata, 46-latek miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto posiadał decyzją starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Nie stosowanie się do decyzji starosty dotyczącej cofnięcia uprawnień jest przestępstwem za które również grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za złamanie orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów przez sąd grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz