Strażnicy gminy Kolbudy wezwani na pomoc sarnie.

Nietypowe zgłoszenie otrzymała, w poniedziałek 30 stycznia, Straż Gminna z Kolbud. Mieszkanka ulicy Bocznej w Kolbudach telefonicznie przekazała informację o sarnie, która weszła na teren jej posesji. Zwierzę było osłabione, roztrzęsione i miało problemy z utrzymaniem się na własnych nogach. Przybyli na miejsce Strażnicy Gminni zawiadomili o sprawie Straż Leśną, która do pomocy oddelegowała leśniczego. Okazało się, że sarna nie odniosła żadnych obrażeń.

– Sarna wyglądała na wycieńczoną – mówi Mirosław Mudlaff, komendant Straży Gminnej w Kolbudach. – Przetransportowanie zwierzęcia do lasu byłoby jednak dość ryzykowne. W takim stanie zwierzę samo mogłoby sobie nie poradzić. Zapadła decyzja, że sarną zaopiekuje się leśniczy, który przez jakiś czas będzie ją dokarmiał. Dopiero, gdy zwierzę odzyska siły będzie mogło wrócić do swojego naturalnego środowiska.

Strażnicy Gminni pomogli w przeniesieniu sarny do samochodu, którym została przetransportowana do swojego tymczasowego miejsca pobytu. Mamy nadzieję, że pod okiem fachowego opiekuna zwierzę szybko wróci do zdrowia i do… lasu.

Dodaj komentarz