Zbliża się czas kupowania prezentów komunijnych. Choć lista najpopularniejszych upominków komunijnych niemal z roku na rok się zmienia, to zegarki od dziesięcioleci znajdują się na niej.

Wprawdzie Hit lat 80-tych jakim był zegarek Casio z kalkulatorem, to dziś przeżytek, niemniej jednak niejeden dziewięciolatek chętnie założy sportowy czasomierz tej firmy, a dziewczynki z dumą będą nosiły zegarki np.  z logo MK. Dziś podpowiadamy gdzie najlepiej kupować markowe zegarki oraz na co zwrócić uwagę, aby użytkowanie ich było bezpieczne i wygodne.

Gdzie kupować zegarki?

Polacy coraz chętniej poszukują dóbr luksusowych, w tym również zegarków, na aukcjach internetowych. Niestety zakup markowego zegarka tym kanałem nie jest najlepszym wyborem, ponieważ bardzo często można natknąć się na podróbki. Jeśli zależy Ci na oryginalnym zegarku lepiej będzie jeżeli wybierzesz się do sklepu jubilerskiego lub firmowego butiku wybranej marki. W ten sposób będziesz mógł zobaczyć zegarek „na żywo” i poznać jego cenę. Jeśli będzie Ci ona odpowiadała możesz kupić zegarek na miejscu. Jeśli zaś uważasz, że jest on za drogi możesz poszukać odpowiednika w licencjonowanych sklepach internetowych takich jak np. czaszegarkow.pl. W wirtualnych sklepach z certyfikatami masz pewność, że kupujesz oryginalne czasomierze, a przy tym ich cena jest zazwyczaj nieco niższa aniżeli w sklepach stacjonarnych.

Kupując zegarek pamiętaj o dokumentach

Kupując markowy zegarek warto zwrócić uwagę na to, aby były do niego dołączone niezbędne w przyszłości dokumenty. Przede wszystkim do każdego czasomierza powinna być dołączona instrukcja obsługi w języku polskim. Wiele firm dodaje również certyfikat potwierdzający oryginalność wyrobu. Trzecim dokumentem, o którym należy pamiętać jest karta gwarancyjna. Zwróć uwagę czy jest na niej pieczątka i podpis sprzedawcy. Brak jednego z tych elementów może w przyszłości utrudnić oddanie zegarka o naprawy. Musisz pamiętać też, że karta gwarancyjna jest ważna jedynie z dowodem zakupu jakim jest paragon lub faktura. Wprawdzie nie powinno się dawać prezentów z informacją o cenie, jednak w wypadku zegarka podarowanego dziecku dobrze jest dać paragon rodzicom lub poinformować ich o tym, że jesteś w posiadaniu takiego dokumentu, aby w razie konieczności można było skorzystać z naprawy w ramach gwarancji.

Artykuł sponsorowany

 

 

 

Dodaj komentarz