2 stycznia został zamknięty most nad Kanałem Raduni w ciągu ul. Starogardzkiej, co jest spowodowane budową w tym miejscu nowej przeprawy. Jednocześnie zmieniona została organizacja ruchu.

Ruch samochodów osobowych obecnie odbywa się ulicą Nowiny, natomiast włączenie się do lub z Traktu Św. Wojciecha nastąpuje na wysokości Parku Oruńskiego. Zachowanie takiej organizacji ruchu planowane jest do końca czerwca 2018 r.

Inaczej wygląda ruch samochodów ciężarowych.
Od strony Pruszcza Gdańskiego do Starogardu Gdańskiego ruch jest skierowany na Obwodnicę Południową przez węzeł Lipce.
Natomiast od strony centrum do Starogardu Gdańskiego ruch jest poprowadzony ul. Podmiejską, dalej ul. Małomiejską i ul. Świętokrzyską, aż do skrzyżowania z Niepołomicką, którą dojeżdża się do ul. Starogardzkiej.

Budowa nowego mostu nad Kanałem Raduni jest niezwykle ważną inwestycją dla mieszkańców naszej gminy, szczególnie tych mieszkających w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 222. Istniejący most, od dawna stanowiący w tym miejscu tzw. „wąskie gardło” komunikacyjne, zostanie całkowicie rozebrany wraz z murami oporowymi znajdującymi się na dojeździe od strony Traktu św. Wojciecha. Powstanie w to miejsce zupełnie nowy, funkcjonalny przejazd nad korytem kanału oraz przebudowany zostanie układ drogowy, a także istniejące obecnie dojazdy do mostu.
Planowany termin zakończenia budowy nowego mostu przewidziany jest na czerwiec 2018 r.

Informacja dla pasażerów gminnej komunikacji.

 

źródło: www.pruszczgdanski.pl

Dodaj komentarz