Gale sportowych walk rycerskich stają się coraz popularniejsze na świecie. Szczególnie rozwinięte są u naszych wschodnich sąsiadów – walki w Rosji są zazwyczaj organizowane na profesjonalnych ringach. Ich potencjał dostrzegł nawet Mike Tyson, umieszczając filmik z nokautu na swoim oficjalnym Facebooku. Teraz każdy może zadebiutować w gali.

Mimo średniowiecznego opancerzenia w walce obowiązuje sportowa formuła – zawodnicy zmierzą się w rundowych pojedynkach, nad przebiegiem których będą czuwali profesjonalni sędziowie. Projekt wynajmijrycerza.pl zaprasza do wzięcia udziału w aukcji, z której dochód będzie przeznaczony na cele WOŚP.

Przez wiele lat robiliśmy pokazy walk rycerskich w zaprzyjaźnionym muzeum – Kuźni Wodnej w Oliwie. W ubiegłym roku na aukcji wystawiliśmy udział w inscenizacji grunwaldziej. Okazało się to sporym sukcesem, więc postanowiliśmy pójść za ciosem i jeszcze raz wspomóc orkiestrę – wyjaśnia Piotr Celej z projektu wynajmijrycerza.pl – Tym razem będzie jeszcze ciekawiej. Na akcjie trafi bowiem udział w gali sportowych walk rycerskich. To nie jest już inscenizacja, ale walka zupełnie serio. Rzecz jasna nie zrobimy nikomu krzywdy, ale bez wylania potu się nie obędzie – dodaje.

Na aukcję składają się:
– walka w ringu z „rycerskim” przeciwnikiem (wraz z wejściem przy swojej muzyce oraz wyczytaniem imienia i nazwiska przez
– wypożyczenie sprzętu dopasowanego do sylwetki zwycięzcy (płeć nie ma znaczenia)
– praktyczne przeszkolenie przed pojedynkiem
– pamiątkowe zdjęcia oraz średniowieczny upominek od Oliwskiej Drużyny Najemnej Inogici

Gala odbędzie się 5 sierpnia 2016 roku w Faktorii w Pruszczu Gdańskim podczas imprezy Wehikuł Czasu. Jest to cykliczna impreza przybliżająca historię militarną Europy Środkowo-Wschodniej. Pierwsze trzy edycje odbyły się na Twierdzy Wisłoujście. W 2015 roku rekonstruktorzy przenieśli się na replikę Faktorii z okresu wpływów rzymskich w Pruszczu Gdańskim, będącą jednym z największych obiektów tego typu w Polsce. Impreza w Faktorii w Pruszczu Gdańskim to okazja by zobaczyć grupy z różnych epok historycznych oraz wziąć udział w gali walk w ringu. Zatem do dzieła!

 

Dodaj komentarz