„Kulturalnie = legalnie czyli prawo autorskie w bibliotece szkolnej” to główny temat drugiego w tym roku szkolnym spotkania sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu gdańskiego.

Nauczyciele w swojej pracy często spotykają się z takimi problemami prawnymi, jak wykorzystanie wizerunku ucznia podczas imprez organizowanych przez szkołę czy możliwość wykorzystania fotografii dostępnych w Internecie. Zmieniające się przepisy prawa autorskiego określają, jak nauczyciele powinni bezpiecznie zachowywać się w takich sytuacjach. Szkolenie poprowadziła Aleksandra Kirczuk z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku. Bibliotekarze szkolni poznali też ciekawe narzędzie z zakresu technik informacyjno-komunikacyjnych TIK – aplikację Tagxedo do tworzenia tzw. chmury wyrazów.

Była też okazja do poszerzenia problemów sygnalizowanych na I spotkaniu sieci współpracy w tym roku szkolnym, czyli kwestii nowych atrakcyjnych książek z zakresu literatury patriotycznej dla młodych czytelników. Związane to jest z ogłoszeniem przez MEN bieżącego roku szkolnego Rokiem dla Niepodległej.

Spotkanie odbyło się w dniu 29 listopada w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim. Następne – planowane jest na 7 marca 2018 r.


źródło: pruszcz-gdanski.pl

 

Dodaj komentarz