Tak bawiliśmy się na Żuławach. „ Kultura nad Motławą ” – plenerowe przedstawienia teatralne dla dzieci i dorosłych w Wiślinie.

 


Archiwalne

Wójt gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak zaprasza na plenerowe przedstawienia teatralne dla dzieci i dorosłych:

Kultura nad Motławą

Data: 30 czerwca 2018 roku (sobota) Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Wiślinie (ul. Mostowa 5, Wiślina) Godzina: 16.00 – spektakl dla dzieci, 20.00 – spektakl dla dorosłych Wstęp: wolny

OPIS SPEKTAKLI:

Spektakl dla dzieci – bajka z żuławskiej skrzyni, czyli „Awanturka z leśnego podwórka”

Muzyczna bajka dla dzieci Czas trwania: ok. 50 minut Występują: 3 aktorów

Pełna przygód i humoru bajka dla najmłodszych. Kolorowa i rozśpiewana w prawdziwie leśnej scenerii. Bohaterowie opowiadanej historii to: uroczy romantyk Zajączek, ufny i dobroduszny Jeżyk, łakomczuszka Gąska Pralinka oraz sprytny i przebiegły Lisek. Nasze urocze zwierzątka uczą dzieci, że najważniejsze w życiu są miłość i wzajemny szacunek, a zgoda pozwala przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Bajka rozgrywa się w planie aktora z lalką. Dramaturgia spektaklu opiera się na interakcji z dziećmi, które biorą czynny udział w przygodach leśnych bohaterów.

Spektakl dla dorosłych – historia z żuławskiej skrzyni, czyli „Lecz się śmiechem”

Spektakl komediowy Czas trwania: ok. 2 godziny z przerwą Występują: 4 aktorów

Kabaret jak najbardziej medyczny. Dynamiczna akcja, dowcipne teksty, świetna muzyka grana na żywo oraz zawsze aktualny temat, dotyczący służby zdrowia. Publiczność zabawiać będą zawodowi aktorzy, bardzo dobrzy wokalnie. Historia opowiada o pacjencie z przypadku, wplątanym w miłosne intrygi i szpitalne romanse. Leczony pod czujnym okiem Siostry Nie Ruszonej i Lekarza z Pierwszego Kontaktu, nękany przez Wielce Natrętną Pacjentkę, dowie się, że nic mu nie jest, ale zawsze może być gorzej. Kuracja śmiechem przewiduje: szybkie i skuteczne dawkowanie przedwojennych i współczesnych szlagierów, które przeprowadzą pacjentów przez krainę wszelakich schorzeń, zarówno tych, które dotykają nas osobiście, jak i tych, z którymi boryka się nasza służba zdrowia.

Dodaj komentarz