Najlepsza pora na wakacje to niekoniecznie okres od początku lipca do końca sierpnia. Wszystko zależy, jak chcemy spędzać wolny czas, a także gdzie zamierzamy się wybrać. W Polsce czeka wiele atrakcji bez względu na porę roku. Z kolei klimatowi w poszczególnych częściach świata warto się lepiej przyjrzeć, aby nie trafić przypadkiem na porę z intensywnymi opadami deszczu.

Australia – gorące wakacje w trakcie zimy?

W Australii pory roku są odwrotne niż w Polsce. Dlatego osoby, które planują wakacje za granicą w zimie, ale chcą poczuć intensywne działanie promieni słonecznych powinny wybrać się właśnie tam. Pomiędzy grudniem i lutym w Australii panują wysokie temperatury dochodzące nawet do 40°C. Słońce świeci przez cały czas, a amatorzy kąpieli wodnych mogą korzystać z ciepłych wód oceanu. Jednak środek lata na antypodach sprzyja wzmożonemu ruchowi turystycznemu, a ceny wówczas są wyższe, dlatego warto wybrać się w podróż pomiędzy październikiem a listopadem lub marcem i kwietniem.

Indyjska przygoda

Indie są krajem niezwykle zróżnicowanym, którego kultura intryguje, a krajobrazy przyciągają jak magnes. Zanim jednak zdecydujemy się na korzystną ofertę last minute warto sprawdzić, w jakich miesiącach występują niebotyczne upały i ulewne deszcze, aby skutecznie ich uniknąć. Czas od listopada do marca, czyli okres polskiej zimy, stanowi najlepszy moment, aby odpoczywać w Indiach i swobodnie je zwiedzać.

Tajlandia – kiedy wybrać się do turystycznego raju?

Tajlandia jest krajem, gdzie na wakacje wybiera się coraz więcej osób. W jej krajobraz wpisuje się niezwykle malownicze wybrzeże i imponujące przybrzeżne skalne wysepki porośnięte zieloną roślinnością. Za największą atrakcję uważa się miejscowe zasoby fauny i flory, ale warto zajrzeć do tętniącego życiem Bangkoku. Za ofertami last minute najlepiej rozglądać się od listopada do lutego.

Kenia – dwie pory suche i dwie deszczowe

Kenia charakteryzuje się klimatem podrównikowym monsunowym i różnice w temperaturze na przestrzeni całego roku nie są duże, ale za to występują dwie pory suche i dwie z rzęsistymi ulewami. Od marca do maja i od października do listopada lepiej wybrać wakacje za granicą w innym miejscu, ponieważ wiele dróg może być nieprzejezdnych. Aby móc uczestniczyć w safari i nacieszyć się miejscowymi atrakcjami, najlepiej zdecydować się na wyjazd pomiędzy lipcem i wrześniem. Amatorom nurkowania poleca się okres od grudnia do marca. W krajach europejskich o wiele łatwiej trafić na dobrą pogodę i wyjazd kosztuje mniej, ale bez względu na wybór kierunku podróży może okazać się, że pojawiają się obawy, czy wystarczy środków na sfinansowanie wakacji. W takiej sytuacji warto rozważyć pożyczkę online – MoneyMan to jedna z firm pożyczkowych, której ofertę warto sprawdzić.

Urok wakacji w Polsce bez względu na porę roku

Na wakacje w Polsce warto się zdecydować w zasadzie w każdej chwili. Latem mnóstwo atrakcji oferują zarówno miejscowości górskie, jak i nadmorskie, ale z ich uroków można z powodzeniem korzystać z powodzeniem również wiosną i jesienią. Najmniej korzystny okres przypada zwykle na okres od końca października do połowy grudnia, gdy mocne wiatry i deszcze dają o sobie znać. Gdy tylko nie panuje ulewna aura, można się zdecydować na zwiedzanie takich miast jak Kraków, Wrocław, Warszawa lub Gdańsk oraz wielu innych.

Artykuł sponsorowany

 

Dodaj komentarz